Pripreme za trajno euharistijsko klanjanje u Osijeku

hostija euharistija klanjanje 2

 

U nedjelju, 4. lipnja 2023. na svetkovinu Presvetog Trojstva, u crkvi Preslavnog Imena Marijina u Osijeku (Donji grad) nakon večernje svete mise koja započinje u 18,30 sati, Nada Burum, promotorica trajnog euharistijskog klanjanja, održat će predavanje o Trajnom euharistijskom klanjanju. Vjernici će biti pozvani da ispune prijavnice i prijave se za 1 sat klanjanja u tjednu. Tom prigodom također će biti pozvani oni koji su zainteresirani da pomognu u koordinaciji te da dođu na susret i u ponedjeljak, kada će nakon večernje mise, biti prigodno klanjanje, a nakon toga radni dio susreta.

Ovime započinju pripreme za uspostavu TEK-a u Osijeku. S klanjanjem će se započeti čim se prikupi dovoljan broj klanjatelja. Crkva Gospe Snježne u Osijeku postat će tada kapela Trajnog euharistijskog klanjanja.  Pozivaju se vjernici da se odazovu u što većem broju kako bi i grad Osijek dobio svoju kapelu Trajnog euharistijskog klanjanja!

 


Izvor: Tiskovni ured Đakovačko-osječke nadbiskupije