afrika naslovno

Na sastanku Odbora Ujedinjenih naroda za trgovinu i razvoj u Ženevi u Švicarskoj na kojem se raspravljalo o gospodarskom razvoju u Africi, stalni promatrač Svete Stolice pri Ujedinjenim narodima, nadbiskup Ettore Balestrero, naglasio je potporu Crkve ljudskom razvoju i promicanju mira i blagostanja diljem kontinenta



Sveta Stolica istaknula je potporu gospodarskom razvoju na afričkom kontinentu na sastanku koji se održao u ponedjeljak, 20. studenog u Ženevi u Švicarskoj.

74. izvršna sjednica Odbora Ujedinjenih naroda za trgovinu i razvoj (UNCTAD) sastala se kako bi raspravljala o statusu i potpori inicijativama koje promiču gospodarski razvoj u Africi preuzimanjem tehnološki intenzivnih globalnih opskrbnih lanaca.

UNCTAD nudi podršku državama u razvoju kako bi mogle pravednije i učinkovitije pristupiti prednostima globaliziranog gospodarstva, uz stručne savjete i pomoć u promicanju trgovine, ulaganja, financija i tehnologije kao pokretača aktivnog i održivog razvoja.

U intervenciji na održanom sastanku, nadbiskup Ettore Balestrero, stalni promatrač Svete Stolice pri Ujedinjenim narodima i drugim međunarodnim organizacijama u Ženevi, istaknuo je da Sveta Stolica dijeli stajalište s onime što UNCTAD namjerava provoditi u pogledu podupiranja ljudskog razvoja i promicanja mira i blagostanja diljem Afrike.

Također je nadbiskup Balestrero pohvalio strategije za pravedno korištenje bogatih resursa Afrike i njihovo korištenje za promicanje regionalnog rasta i razvoja. Istodobno je izrazio zahvalnost UNCTAD-u ističući hitnu potrebu da se usredotoči na promicanje održivog gospodarskog rasta, stvaranje prilika za dostojanstven rad i borbu protiv siromaštva i nejednakosti.

Izjava Svete Stolice daje potporu naporima koji osiguravaju pravednu integraciju svih naroda u globalne opskrbne lance citirajući papu Franju koji je u enciklici Fratelli tutti istaknuo da nijedna osoba ne smije ostati isključena zbog mjesta rođenja, niti manje privilegirana, naspram onih koji su rođeni u razvijenijim i naprednijim državama s većim mogućnostima.

​Traženje raznolikog i otpornog pristupa u vezi s nabavom sirovina i robe iz Afrike pomoglo bi gospodarskom razvoju, istaknuo je nadbiskup u obraćanju te dodao da je ključno i rješavanje izazova koji se tiču rada, infrastrukture i tehnologije s ciljem zajedničke težnje za prosperitetnijom Afrikom.

U zaključku je nadbiskup Balestrero naglasio da su za postizanje napretka potrebni znatni napori za oslobađanje velikog potencijala afričkih gospodarstava koja zahtijevaju zajedničku predanost učinkovitoj provedbi predloženih strategija.

Dodao je da će Sveta Stolica nastaviti poticati i promicati aktivnosti vezane uz održivi razvoj u cijelom svijetu, a posebice u Africi.

(Vatican News – am)

Radio Marija

15:00 Krunica Božjega milosrđa
15:15 Krunica - Radosna otajstva
15:40 Glazba
16:00 Riječ Gospodnja - homilija vlč. Laurenta Kružića, studentskog kapelana u Rijeci

FREKVENCIJE

Zagreb: 96,4 MHz i 106,8 MHz

Virovitica: 88,3 MHz

Split: 97,2 MHz

Vinkovci - Vukovar: 91,6 MHz

Opatija - Rijeka: 88,8 MHz

Varaždin - Čakovec: 96,5 MHz

Satelit: EUTELSAT 16E, 11595 MHz

Za slušatelje u SAD-u 1.712.832.8487

Duhovni kutak

Riječ Gospodnja u 19:30h - homilija fr. Ivana Dominika Iličića

U subotu 14. prosinca u 19:30hpratite emisiju Riječ Gospodnja u kojoj donosimo tumačenja liturgijskih čitanja. Današnju homiliju za Vas je...

Opširnije...

Molitvene nakane

„Zahvaljujemo uvijek Bogu za sve vas i bez prestanka vas se sjećamo u svojim molitvama“ (1 Sol 1,2). Svakog dana uključujemo vaše nakane u molitvu krunice koju zajedno molimo svakim danom u 15:15. Svoje nakane i želje možete nam poslati ovdje.

world-family.png

Prosinac 2020
P U S Č P S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

FG-TAB.png

Logo

UDRUGA RADIO MARIJA

Kameniti stol 11

10000 Zagreb Croatia

Ured: +385 1 23 27 100

Program: +385 1 23 27 777; 099 502 00 52

Redakcija: +385 1 2327000

E-pošta: info@radiomarija.hr

Copyright © Radio Marija 1997-2023

Design and development

Radio Marija

Udruga Radio Marija neprofitna je, nevladina i nepolitička građanska udruga, osnovana u Hrvatskoj godine 1995. Prvi inicijativni odbor nastao je u krilu Pokreta krunice za obraćenje i mir, a uoči osnutka uspostavljena je i suradnja s Radio Marijom iz Italije. Ideja i prvo ostvarenje Radio Marije počinje 1983. u župi Erba na sjeveru Italije. Radio Marija se postupno širi i uskoro obuhvaća cijeli talijanski nacionalni prostor.

Nakon toga osnivaju se i uspostavljaju udruge i radijske postaje s imenom Radio Marija u četrdesetak zemalja, počevši od Europe, obiju Amerika, Afrike, pa sve do Filipina na drugome kraju azijskoga kontinenta. Sve su nacionalne udruge utemeljene autonomno u svojim zemljama, a međusobna se povezanost ostvaruje preko zajedničke krovne udruge pod imenom Svjetska obitelj Radio Marije (World family of Radio Maria). WFRM utemeljilo je sedam članica, među kojima je i hrvatska Udruga Radio Marija.