Papa Franjo inzistira na potrebi ostanka u Crkvi kako bismo pronašli Isusa, a vjernike okupljene na Trgu svetog Petra u Vatikanu poziva da rašire ruke svima koji su ranjeni životom, ne isključujući nikoga iz Božjeg milosrđa
Danas, na nedjelju Božjeg milosrđa, Evanđelje nam govori o dva ukazanja uskrslog Isusa učenicima, a posebno Tomi, nevjernom apostolu, rekao je papa Franjo tijekom molitve Kraljice neba na Trgu svetog Petra.


Papa Franjo je započeo svoje razmišljanje napomenom da Toma nije bio jedini koji se borio da povjeruje. Ali za razliku od svojih kolega apostola, koji su se zatvorili u dvorani Posljednje večere, Toma je pokazao da je hrabar, izašao je van, izlažući se opasnosti da bi ga netko prepoznao, prijavio ili uhitio. Mogli bismo čak pomisliti da on, svojom hrabrošću, više od ostalih zaslužuje susret s uskrslim Gospodinom. No, naprotiv, baš zato što se udaljio od ostalih, kad se Isus prvi put ukazuje učenicima na uskrsnu večer, Tome nema i propušta priliku.

Kad su drugi apostoli rekli Tomi da im se Isus ukazao, on se borio da im povjeruje, govoreći da će povjerovati tek kada bude mogao vidjeti i dotaknuti Isusove rane.

Tražite Isusa u Crkvi


Toma, rekao je Papa, želi izvanredan znak – dotaknuti rane. Isus mu ih pokazuje, ali na običan način, dolazeći pred sve, u zajednici. Kao da time hoće reći: ako me želiš upoznati ne traži daleko, ostani u zajednici, s ostalima; ne odlazi, moli s njima, lomi kruh s njima. Isus se obznanjuje u zajednici i upravo u prisutnosti zajednice pokazuje apostolima svoje biljege rana na tijelu, dokaz svoje ljubavi, znakove ljubavi koja pobjeđuje mržnju, oprosta koji razoružava osvetu, života koji pobjeđuje smrt.

Sveti Otac je objasnio da smo mi, poput Tome, pozvani tražiti Uskrsloga, ne u nekom spektakularnom ili nevjerojatnom vjerskom očitovanju, samo na emocionalnoj ili senzacionalnoj razini, nego unutar zajednice vjernika, Crkve. Usprkos svim svojim ograničenjima i padovima, koji su i naša ograničenja i padovi, naša Majka Crkva je Tijelo Kristovo; i tu su, u Tijelu Kristovu, još uvijek i zauvijek utisnuti najveći znakovi njegove ljubavi, rekao je rimski biskup.

Papa Franjo pozvao je sve okupljene vjernike da se zapitamo jesmo li, u ime te ljubavi, u ime Isusovih rana, spremni otvoriti svoje ruke onima koji su ranjeni životom, ne isključujući nikoga iz Božjeg milosrđa, nego primajući svakoga – svaku osobu kao brata, kao sestru.

Na kraju, rimski biskup je zazvao Mariju, Majku milosrđa, da pomogne ljubiti Crkvu i učiniti je gostoljubivim domom za sve.

 

Izvor: Vatican news

Radio Marija

14:00 Pozdravi, čestitke i preporuke
14:55 Molitva za život
15:00 Krunica Božjega milosrđa
15:15 Krunica - Radosna otajstva

FREKVENCIJE

Zagreb: 96,4 MHz i 106,8 MHz

Virovitica: 88,3 MHz

Split: 97,2 MHz

Vinkovci - Vukovar: 91,6 MHz

Opatija - Rijeka: 88,8 MHz

Varaždin - Čakovec: 96,5 MHz

Satelit: EUTELSAT 16E, 11595 MHz

Za slušatelje u SAD-u 1.712.832.8487

Duhovni kutak

Molitva za obitelj - svakoga dana u 20h

Svakoga dana u 20:00 h nakon molitve Anđeo Gospodnji molimo molitvu za obitelj. Pridružite nam se u zajedništvu molitve za sklad i plodnost...

Opširnije...

Molitvene nakane

„Zahvaljujemo uvijek Bogu za sve vas i bez prestanka vas se sjećamo u svojim molitvama“ (1 Sol 1,2). Svakog dana uključujemo vaše nakane u molitvu krunice koju zajedno molimo svakim danom u 15:15. Svoje nakane i želje možete nam poslati ovdje.

world-family.png

Lipanj 1958
P U S Č P S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

FG-TAB.png

Logo

UDRUGA RADIO MARIJA

Kameniti stol 11

10000 Zagreb Croatia

Ured: +385 1 23 27 100

Program: +385 1 23 27 777; 099 502 00 52

Redakcija: +385 1 2327000

E-pošta: info@radiomarija.hr

Copyright © Radio Marija 1997-2023

Design and development

Radio Marija

Udruga Radio Marija neprofitna je, nevladina i nepolitička građanska udruga, osnovana u Hrvatskoj godine 1995. Prvi inicijativni odbor nastao je u krilu Pokreta krunice za obraćenje i mir, a uoči osnutka uspostavljena je i suradnja s Radio Marijom iz Italije. Ideja i prvo ostvarenje Radio Marije počinje 1983. u župi Erba na sjeveru Italije. Radio Marija se postupno širi i uskoro obuhvaća cijeli talijanski nacionalni prostor.

Nakon toga osnivaju se i uspostavljaju udruge i radijske postaje s imenom Radio Marija u četrdesetak zemalja, počevši od Europe, obiju Amerika, Afrike, pa sve do Filipina na drugome kraju azijskoga kontinenta. Sve su nacionalne udruge utemeljene autonomno u svojim zemljama, a međusobna se povezanost ostvaruje preko zajedničke krovne udruge pod imenom Svjetska obitelj Radio Marije (World family of Radio Maria). WFRM utemeljilo je sedam članica, među kojima je i hrvatska Udruga Radio Marija.