Krštenici i krizmanici Rango 2023

Krštenici i krizmanici u Župi Rango u Ruandi

Kao i u cijelom svijetu, 24. svibnja slavili smo Mariju pomoćnicu u Ruandi. Ali to je bilo jako posebno u našoj župi Rango. Pod svetom misom u lijepom parku našeg novicijata, u lurdskoj špilji jako svečano proslavili smo svetu misu Marije Pomoćnice. Tu su bili đaci naše zanatske škole, novaci koji su pjevali sa zborom naše škole, salezijanski suradnici, članovi ADME (društvo Marije Pomoćnice), i mnogi kršćani naše župe.

Lurdska špilja u Novicijatu Rango

Lurdska špilja u Novicijatu Rango

Što je posebno u tom slavlju – to je krštenje sedmorice đaka naše strukovne škole, te jedne djevojke koja je prešla u Katoličku Crkvu. Zajedno s njima spremali su se i drugi za Prvu Pričest i Krizmu. Svi su oni kroz dvije godine redovito poslije nastave te subotom i nedjeljom, pohađali vjeronauk da upoznaju Isusa Krista i Evanđelje. Nakon što su svladali ispit u znanju vjeronauka i molitve, te pokazali u praksi da žive kršćansku vjeru mogli su se krstiti primiti Svetu Pričest i sakramenat Potvrde.

Fešta u Muhazi na otvorenom

Slavlje na otvorenom u Muhazi

To je uz pratnju nas dvojice svećenika vodio naš župnik. Ja sam uživao i svi mi salezijanci naše zajednice, jer to je uspjeh naše škole – nije samo strukovno znanje važno, nego još više je važno da budu dobri ljudi i dobri kršćani.To je put prema vječnoj sreći što nam je darovao i osigurao po svom Sinu Isusu naš Nebeski Otac.

Krštenje jednog učenika Rango 2023

Krštenje u Župi Rango

To se isto dogodilo na blagdan Marije Pomoćnice i u našoj strukovnoj školi Don Bosco Muhazi, koju sam započeo 1998, a koju nastavljaju voditi moja subraća iz Kigalija uz pomoć sestara Prijateljica siromaha. Tamo je kršteno i krizmano dvadeset i jedan učenik.

Neka ih Marija Pomoćnica – Majka Isusova i naša - vodi u njihovu životu!

don Danko Litrić

Fešta u Muhazi na otvorenom nakon krštenjajfif
Slavlje u Muhazi nakon krštenja

 


Tekst i fotografije: don Danko Litric, misionar u Ruandi

Radio Marija

18:30 Glazba
18:50 Hrvatski program Radio Vatikana
19:05 Glazba
19:15 Vijesti, obavijesti i najava programa

FREKVENCIJE

Zagreb: 96,4 MHz i 106,8 MHz

Virovitica: 88,3 MHz

Split: 97,2 MHz

Vinkovci - Vukovar: 91,6 MHz

Opatija - Rijeka: 88,8 MHz

Varaždin - Čakovec: 96,5 MHz

Satelit: EUTELSAT 16E, 11595 MHz

Za slušatelje u SAD-u 1.712.832.8487

Duhovni kutak

Molitva za život - svakoga dana u 14:55h

Svakoga dana u 14:55 h molimo molitvu za život. Pridružite nam se u zajedništvu molitve za blagoslov obitelji, sklad i plodnost supružnika i...

Opširnije...

Molitvene nakane

„Zahvaljujemo uvijek Bogu za sve vas i bez prestanka vas se sjećamo u svojim molitvama“ (1 Sol 1,2). Svakog dana uključujemo vaše nakane u molitvu krunice koju zajedno molimo svakim danom u 15:15. Svoje nakane i želje možete nam poslati ovdje.

world-family.png

Srpanj 2024
P U S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

FG-TAB.png

Logo

UDRUGA RADIO MARIJA

Kameniti stol 11

10000 Zagreb Croatia

Ured: +385 1 23 27 100

Program: +385 1 23 27 777; 099 502 00 52

Redakcija: +385 1 2327000

E-pošta: info@radiomarija.hr

Copyright © Radio Marija 1997-2023

Design and development

Radio Marija

Udruga Radio Marija neprofitna je, nevladina i nepolitička građanska udruga, osnovana u Hrvatskoj godine 1995. Prvi inicijativni odbor nastao je u krilu Pokreta krunice za obraćenje i mir, a uoči osnutka uspostavljena je i suradnja s Radio Marijom iz Italije. Ideja i prvo ostvarenje Radio Marije počinje 1983. u župi Erba na sjeveru Italije. Radio Marija se postupno širi i uskoro obuhvaća cijeli talijanski nacionalni prostor.

Nakon toga osnivaju se i uspostavljaju udruge i radijske postaje s imenom Radio Marija u četrdesetak zemalja, počevši od Europe, obiju Amerika, Afrike, pa sve do Filipina na drugome kraju azijskoga kontinenta. Sve su nacionalne udruge utemeljene autonomno u svojim zemljama, a međusobna se povezanost ostvaruje preko zajedničke krovne udruge pod imenom Svjetska obitelj Radio Marije (World family of Radio Maria). WFRM utemeljilo je sedam članica, među kojima je i hrvatska Udruga Radio Marija.