web2

Župa sv. Nikole Tavelića na Krnjevu u ponedjeljak 14. studenog proslavila je blagdan svog nebeskog zaštitnika. Središnje misno slavlje predvodio je riječki nadbiskup koadjutor Mate Uznić. U nadahnutoj propovijedi poručio je da svijet kakav poznajemo nije vječan i ima svoj kraj. No, oni koji u Krista vjeruju znaju da taj kraj koji je neminovan, samo je početak u novi način postojanja. Taj novi način – spasenje – jest temeljna poruka kršćanske vjere koja se ne tiče samo kršćana, nego je ponuđena svim ljudima. Zbog toga kršćani svojim poslanjem moraju o tome govoriti svima, kazao je mons. Uzinić. Vjernike je podsjetio na život i poslanje prvog hrvatskog sveca, sv. Nikole Tavelića, koji je najprije otišao u Bosnu, a zatim s trojicom subraće stigao u Svetu Zemlju. Dana 14. studenog 1391. godine ispred Omarove džamije u Jeruzalemu odlučili su svoje poslanje propovijedanja konkretizirati i u toj nakani jačala ih je najbolja nada da će se slušatelji prikloniti štovanju Trojedinoga Boga. Na žalost, to se nije ostvarilo i njihovo svjedočanstvo postalo je mučeništvo. Nisu to željeli, ali bili su na to spremni. Njihovo siromaštvo pomoglo im je u pripremi za mučeništvo jer su bili usmjereni prema vječnom. Crkva je to prepoznala, uzdigla ga na čast oltara i ponudila svima nama kao zagovornike i primjere za nasljedovanje, rekao je mons. Uzinić.

web 3

 

Govoreći o specifičnosti njihovog poslanja istaknuo je kako su oni naglasak u propovijedanju stavljali na Isusa kao Otkupitelja, Sina Božjega koji nas spašava. To je ono što treba bitno obilježavati i naše kršćansko poslanje navještanja evanđelja u današnjem vremenu, istaknuo je propovjednik. Upozorio je kako se kod nekih više čuju glasovi o uništenju, nego o spasenju. Kada takvi glasovi zauzmu veće mjesto od spasenja, to onda nije evanđelje spasenja, kazao je mons. Uzinić.

U nasljedovanju sv. Nikole Tavelića nužno je pronaći osobni način nasljedovanja Krista i propovijedanja evanđelja. To mora biti glazba koja će se najprije prelijevati našim domovima, javnim prostorima, društvenim mrežama i ostalim mjestima gdje utječemo jedni na druge. Ta glazba mora se čuti u politici i gospodarstvu koje bi trebalo znati pravu mjeru između ‘moje zarade’ i poštenog plaćanja onih koje rade. Ne smijemo zanemarivati interese drugih i misliti samo na sebe. Samo takvo evanđelje može postati prekrasna melodija koja potiče na borbu za svakog čovjeka i djelovanje u svakom odnosu, istaknuo je propovjednik. Vjernike je potaknuo na propitivanje u kojoj mjeri je takav način navještanja evanđelja prisutan i koliko nam je doista stalo do drugih? U nastavku je posvjedočio o prigovorima koje je čuo o kršćanskoj zatvorenosti, isključivosti i netolerantnosti. To je kritika zašto mnogi ne mogu čuti evanđelje kao glazbu i osjetiti tu melodiju da svoj život stave Kristu na raspolaganje i čuju Radosnu vijest.

web 11

 

Izvor: Riječka nadbiskupija

Radio Marija

14:00 Pozdravi, čestitke i preporuke
14:55 Molitva za život
15:00 Krunica Božjega milosrđa
15:15 Krunica - Radosna otajstva

FREKVENCIJE

Zagreb: 96,4 MHz i 106,8 MHz

Virovitica: 88,3 MHz

Split: 97,2 MHz

Vinkovci - Vukovar: 91,6 MHz

Opatija - Rijeka: 88,8 MHz

Varaždin - Čakovec: 96,5 MHz

Satelit: EUTELSAT 16E, 11595 MHz

Za slušatelje u SAD-u 1.712.832.8487

Duhovni kutak

Molitva za obitelj - svakoga dana u 20h

Svakoga dana u 20:00 h nakon molitve Anđeo Gospodnji molimo molitvu za obitelj. Pridružite nam se u zajedništvu molitve za sklad i plodnost...

Opširnije...

Molitvene nakane

„Zahvaljujemo uvijek Bogu za sve vas i bez prestanka vas se sjećamo u svojim molitvama“ (1 Sol 1,2). Svakog dana uključujemo vaše nakane u molitvu krunice koju zajedno molimo svakim danom u 15:15. Svoje nakane i želje možete nam poslati ovdje.

world-family.png

Lipanj 1958
P U S Č P S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

FG-TAB.png

Logo

UDRUGA RADIO MARIJA

Kameniti stol 11

10000 Zagreb Croatia

Ured: +385 1 23 27 100

Program: +385 1 23 27 777; 099 502 00 52

Redakcija: +385 1 2327000

E-pošta: info@radiomarija.hr

Copyright © Radio Marija 1997-2023

Design and development

Radio Marija

Udruga Radio Marija neprofitna je, nevladina i nepolitička građanska udruga, osnovana u Hrvatskoj godine 1995. Prvi inicijativni odbor nastao je u krilu Pokreta krunice za obraćenje i mir, a uoči osnutka uspostavljena je i suradnja s Radio Marijom iz Italije. Ideja i prvo ostvarenje Radio Marije počinje 1983. u župi Erba na sjeveru Italije. Radio Marija se postupno širi i uskoro obuhvaća cijeli talijanski nacionalni prostor.

Nakon toga osnivaju se i uspostavljaju udruge i radijske postaje s imenom Radio Marija u četrdesetak zemalja, počevši od Europe, obiju Amerika, Afrike, pa sve do Filipina na drugome kraju azijskoga kontinenta. Sve su nacionalne udruge utemeljene autonomno u svojim zemljama, a međusobna se povezanost ostvaruje preko zajedničke krovne udruge pod imenom Svjetska obitelj Radio Marije (World family of Radio Maria). WFRM utemeljilo je sedam članica, među kojima je i hrvatska Udruga Radio Marija.