f 04

Umirovljeni svećenik mons. Ferdinand Vražić oprostio se od Karlovčana na misnom slavlju na nedjelju Krista Kralja, 24. studenog 2024. godine u crkvi Presvetog Srca Isusova u Karlovcu.

Mons. Vražić predslavio je misu, a suslavitelji su bili vlč. Luka Tufeković, vlč. Antun Kolić, p. Ivan Šarić, vlč. Vlado Mikšić, mons. Antun Sente, vlč. Lovro Zaplatić, vlč. Nikola Špiljak, vlč. Duje Kurtović te vlč. Kristijan Gatarić.

„Cijeli Karlovac večeras je stigao u crkvu Presvetog Srca Isusova“, kazao je na početku misnog slavlja župnik Župe Presvetog Srca Isusova vlč. Gatarić.

„Svojim životom svjedočili ste i svjedočite Isusov put. Hvala vam što ste nas pratili u našim životima, dijelili naše radosne trenutke kod krštenja i vjenčanja, pružali utjehu u trenucima tuge, krijepili nas u bolesti, ispraćali pri prelasku u vječnost. Ne želimo danas biti tužni, jer znamo da Bog upravlja našim životima i da smo pozvani radosno i s pouzdanjem prihvaćati od njega namijenjene nam putove, ali moramo reći da ćete nam jako nedostajati“, rekla je tom prigodom vjernica Branka Bakić opraštajući se od mons. Vražića u ime pastoralnog i ekonomskog vijeća te svih vjernika.

f 00

„Hvala za sve one trenutke suradnje, za sve trenutke savjeta i ono što je posebno važno, hvala za sve ono što ste radili za Katoličku Crkvu, za domovinu Hrvatsku i za svoj Karlovac“, poručio je gradonačelnik Damir Mandić, koji mu je tom prigodom udijelio Plaketu Grada Karlovaca. Prisjetio se i svojih vjeroučiteljski dana i mnogih razgovora s mons. Ferdom, ističući kako mons. Vražić nikad nije govorio ono što je očekivao, ali je uvijek kazao ono što je bilo potrebno.

Riječi zahvale uputio je župnik Gatarić, a u ime svećenika mons. Vražiću zahvalio je karlovački dekan mons. Antun Sente. „Uistinu su nadaleko poznate Ferdine propovijedi, način na koji ih je izgovarao, ali i sadržaj koji je donosio. Vjerujem da će se i monsinjor složiti da su glavne teme koje je tumačio i za koje se borio: bogoljublje, domoljublje i čovjekoljublje. U tome se ni u svojoj osamdeset i osmoj godini nije umorio. Istina, tijelo jest oslabilo, ali glas i zanos te utemeljenost u Istinu trajno su snažni. Osobito je to dokazivao u skrovitijem izdanju, ali ništa manje snažnom, u ispovjedaonici čekajući pokornike i mameći im osmijeh radosti, ta mirio ih je s Bogom i čovjekom. Ni u tome se nije mogao umoriti. Briga za bolesne u bolnici i u obiteljskim kućama, briga za liječnike i ljude od vlasti, ali ne za sebe, već za druge, briga za mlade, briga za branitelje i braniteljske obitelji. Da, našeg monsinjora Ferdu je uvijek bilo briga za čovjeka bez obzira u kojoj se profesiji i službi nalazio. Dobio sam dojam da što je čovjek potrebniji, to je mons. Ferdinandu draži“, rekao je dekan Sente.

f 02

„Zahvaljujem svojoj prvoj ljubavi, Švarči, dao sam sve što sam mogao. Druga moja velika ljubav je bila ovdje povezana s mojim predragim prijateljem Draženom Karačićem kada me je primio ovdje među vas u župu Presvetog Srca Isusova gdje sam proživio tako lijepe svećeničke dane. Zahvaljujem mom dragom Karlovcu, Karlovcu na četiri rijeke koje sam uzljubio. Nisam građanin grada Karlovca, ali sam ga nosio u svom srcu, živio sam sve ono što ste vi živjeli, sve muke, sve tjeskobe. Sve vas volim, ja vam neću reći ni zbogom, nego reći ću vam doviđenja i hvala za sve, svima hvala za sve“, poručio je monsinjor Ferdinand Vražić.

Mons. Ferdinad Vražić mladu misu slavio je 7. srpnja 1963. godine u crkvi svetog Petra Apostola u Prišlinu, a u Karlovac je došao 1965. godine u novoosnovanu Župu svetog Franje Ksaverskog na Švarči u kojoj je djelovao 50 godina. Nakon umirovljenja, svećeničku službu nastavio je u Župi Presvetog Srca Isusova u Novom Centru gdje je proveo posljednjih 10 godina.

Foto: Dinko Neskusil

Izvor: IKA 

Radio Marija

14:00 Pozdravi, čestitke i preporuke
14:55 Molitva za život
15:00 Krunica Božjega milosrđa
15:10 Glazba

FREKVENCIJE

Zagreb: 96,4 MHz i 106,8 MHz

Virovitica: 88,3 MHz

Split: 97,2 MHz

Vinkovci - Vukovar: 91,6 MHz

Opatija - Rijeka: 88,8 MHz

Varaždin - Čakovec: 96,5 MHz

Satelit: EUTELSAT 16E, 11595 MHz

Za slušatelje u SAD-u 1.712.832.8487

Duhovni kutak

Molitva za obitelj - svakoga dana u 20h

Svakoga dana u 20:00 h nakon molitve Anđeo Gospodnji molimo molitvu za obitelj. Pridružite nam se u zajedništvu molitve za sklad i plodnost...

Opširnije...

Molitvene nakane

„Zahvaljujemo uvijek Bogu za sve vas i bez prestanka vas se sjećamo u svojim molitvama“ (1 Sol 1,2). Svakog dana uključujemo vaše nakane u molitvu krunice koju zajedno molimo svakim danom u 15:15. Svoje nakane i želje možete nam poslati ovdje.

world-family.png

Studeni 2024
P U S Č P S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

FG-TAB.png

Logo

UDRUGA RADIO MARIJA

Kameniti stol 11

10000 Zagreb Croatia

Ured: +385 1 23 27 100

Program: +385 1 23 27 777; 099 502 00 52

Redakcija: +385 1 2327000

E-pošta: info@radiomarija.hr

Copyright © Radio Marija 1997-2023

Design and development

Radio Marija

Udruga Radio Marija neprofitna je, nevladina i nepolitička građanska udruga, osnovana u Hrvatskoj godine 1995. Prvi inicijativni odbor nastao je u krilu Pokreta krunice za obraćenje i mir, a uoči osnutka uspostavljena je i suradnja s Radio Marijom iz Italije. Ideja i prvo ostvarenje Radio Marije počinje 1983. u župi Erba na sjeveru Italije. Radio Marija se postupno širi i uskoro obuhvaća cijeli talijanski nacionalni prostor.

Nakon toga osnivaju se i uspostavljaju udruge i radijske postaje s imenom Radio Marija u četrdesetak zemalja, počevši od Europe, obiju Amerika, Afrike, pa sve do Filipina na drugome kraju azijskoga kontinenta. Sve su nacionalne udruge utemeljene autonomno u svojim zemljama, a međusobna se povezanost ostvaruje preko zajedničke krovne udruge pod imenom Svjetska obitelj Radio Marije (World family of Radio Maria). WFRM utemeljilo je sedam članica, među kojima je i hrvatska Udruga Radio Marija.