Frkonja Ivan

Preč. Ivan Frkonja, svećenik Zagrebačke nadbiskupije, nakon kratke i teške bolesti preminuo je u utorak 30. siječnja 2024. godine u Specijalnoj bolnici za plućne bolesti u Zagrebu u 55. godini života i 30. godini svećeništva.

Preč. Ivan Frkonja rođen je 29. listopada 1969. godine u Zagrebu, od oca Milana i majke Štefice rođ. Šeperić. Kršten je 9. studenoga 1969. u Župi Presvetog Srca Isusova u Zagrebu – KBC Sestre milosrdnice, dok je sakrament potvrde primio 27. svibnja 1984. u Župi sv. Ane u Svetoj Jani.

Osnovnu školu pohađao je u Jastrebarskom od 1976. do 1984. godine. Nakon završene osnovne škole ulazi 1984. u Dječačko sjemenište u Zagrebu na Šalati gdje je pohađao Interdijecezansku srednju školu za spremanje svećenika (klasičnu gimnaziju) u kojoj je 23. lipnja 1988. maturirao. U jesen iste godine primljen je u Nadbiskupsko bogoslovno sjemenište u Zagrebu kao svećenički kandidat (bogoslov) Zagrebačke nadbiskupije, te je akademske godine 1988./1989. upisao filozofsko-teološki studij na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Zagrebu, na kojem je diplomirao 1993. godine.

Zaređen je za đakona u zagrebačkoj katedrali 10. listopada 1993., a za svećenika Zagrebačke nadbiskupije 26. lipnja 1994. zaredio ga je zagrebački nadbiskup kardinal Franjo Kuharić. Mladu misu slavio je 17. srpnja 1994. godine u svojoj zavičajnoj Župi sv. Ane u Svetoj Jani.

Svoje svećeničko služenje započeo je 28. kolovoza 1994. godine kao župni vikar u Župi Uzvišenja Sv. Križa u Svetom Križu Začretju gdje je ostao dvije godine, do 18. kolovoza 1996. Potom je službu župnog vikara obnašao godinu dana, od 25. kolovoza 1996. do 17. kolovoza 1997. u Župi Uznesenja BDM u Novoj Bukovici te tri godine, od 24. kolovoza 1997. do 25. kolovoza 2000., u Župi sv. Petra Apostola u Zaprešiću.

Nakon toga imenovan je upraviteljem Župe sv. Marije Magdalene u Selima kod Siska, gdje je službovao četiri godine, od kolovoza 2000. do kolovoza 2004. Ujedno mu je od 1. srpnja 2001. do kolovoza 2004. godine bila povjerena služba bilježnika Sisačkog dekanata.

U ljeto 2004. premješten je ponovno u Zaprešić gdje je imenovan upraviteljem Župe sv. Petra Apostola, s time da mu je osobito bila povjerena zadaća dovršetka izgradnje nove (župne) crkve sv. Ivana Krstitelja s pastoralnim centrom.

Uz župničku službu u Zaprešiću obnašao je i službu dekana Zaprešićkog dekanata u tri uzastopna mandata, od 1. siječnja 2010. do svoje smrti. Također je od 30. srpnja 2010. bio član Povjerenstva Zagrebačke nadbiskupije za župnu katehezu. Bio je član Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije (2016. - 2022.). Uz navedeno od 1. prosinca 2019. bio je član Ekonomskog vijeća Zagrebačke nadbiskupije.

Oproštajna sveta misa i ispraćaj iz Zaprešića bit će u crkvi svetog Ivana Krstitelja u Zaprešiću, u srijedu 31. siječnja u 18 sati.

Ukop pokojnikovog tijela započet će sprovodnom svetom misom u Svetoj Jani u četvrtak 1. veljače u 14 sati.

Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije

Radio Marija

19:40 Glazba
20:00 Anđeo Gospodnji; Molitva za obitelj
20:05 Glazba
20:15 Krunica - Radosna otajstva

FREKVENCIJE

Zagreb: 96,4 MHz i 106,8 MHz

Virovitica: 88,3 MHz

Split: 97,2 MHz

Vinkovci - Vukovar: 91,6 MHz

Opatija - Rijeka: 88,8 MHz

Varaždin - Čakovec: 96,5 MHz

Satelit: EUTELSAT 16E, 11595 MHz

Za slušatelje u SAD-u 1.712.832.8487

Duhovni kutak

Molitva za život - svakoga dana u 14:55h

Svakoga dana u 14:55 h molimo molitvu za život. Pridružite nam se u zajedništvu molitve za blagoslov obitelji, sklad i plodnost supružnika i...

Opširnije...

Molitvene nakane

„Zahvaljujemo uvijek Bogu za sve vas i bez prestanka vas se sjećamo u svojim molitvama“ (1 Sol 1,2). Svakog dana uključujemo vaše nakane u molitvu krunice koju zajedno molimo svakim danom u 15:15. Svoje nakane i želje možete nam poslati ovdje.

world-family.png

Srpanj 2024
P U S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

FG-TAB.png

Logo

UDRUGA RADIO MARIJA

Kameniti stol 11

10000 Zagreb Croatia

Ured: +385 1 23 27 100

Program: +385 1 23 27 777; 099 502 00 52

Redakcija: +385 1 2327000

E-pošta: info@radiomarija.hr

Copyright © Radio Marija 1997-2023

Design and development

Radio Marija

Udruga Radio Marija neprofitna je, nevladina i nepolitička građanska udruga, osnovana u Hrvatskoj godine 1995. Prvi inicijativni odbor nastao je u krilu Pokreta krunice za obraćenje i mir, a uoči osnutka uspostavljena je i suradnja s Radio Marijom iz Italije. Ideja i prvo ostvarenje Radio Marije počinje 1983. u župi Erba na sjeveru Italije. Radio Marija se postupno širi i uskoro obuhvaća cijeli talijanski nacionalni prostor.

Nakon toga osnivaju se i uspostavljaju udruge i radijske postaje s imenom Radio Marija u četrdesetak zemalja, počevši od Europe, obiju Amerika, Afrike, pa sve do Filipina na drugome kraju azijskoga kontinenta. Sve su nacionalne udruge utemeljene autonomno u svojim zemljama, a međusobna se povezanost ostvaruje preko zajedničke krovne udruge pod imenom Svjetska obitelj Radio Marije (World family of Radio Maria). WFRM utemeljilo je sedam članica, među kojima je i hrvatska Udruga Radio Marija.