Od 16. do 24. ožujka u programu Radio Marije je devetnica za blagdan Blagovijesti. Svakog dana u 12 sati zajedno molimo Anđeo Gospodnji, srednji čas, litanije i posvetnu molitvu.
Promišljanje uz osmi dan, Luka Domitrović: Marijo, kraljice svete krunice
Sveta Krunica je sadržaj Svetoga Pisma, Staroga i Novoga Zavjeta. U sebi krije svekoliku božansku poruku, a moljenje svete Krinice je ronjenje u Božje tajne spasenja i otkupljenja.
Krunicu neki nazivaju Marijinim Psalterijem ili pučkim Brevijarom. U Psalteriju ima 150 psalama , a u Krunici 150 Zdravo Marija. Brevijar je prastara molitva, koju svećenici i redovnici svaki dan mole za svetu Crkvu. Po tome je Krunica 'liturgijska' molitva. To je molitva koja se najviše udomaćila u kršćanskim vjerničkim obiteljima. Božja se prisutnost očituje preko te molitve u kršćanskom životu. Gdje se više ne moli sveta Krunica, tamo brzo nestaje vjere, Božjeg duha. Najljepši je prizor kršćanske molitve vidjeti majku koja uz svoje djetešce drži krunicu, znak ljubavi prema Gospi. Dijete kao da se poigrava zrncima života i duha koji se prelijeva u njegovu mladu dušu. Tako ide s pokoljenja na pokoljenje. Kad dijete polazi u školu i raste, kad odraslo ulazi u brak, kad polazi u vojsku, putuje u duši s krunicom, a još k tome majka mu stavi u džep 'trajnu majčinsku poputbinu', krunicu. Na mrtvačkom odru krunica je znak naše vjere i čvrstog pouzdanja u Gospu i njezin zagovor kod konačnog i trajnog susreta s Gospodinom.
Krunica je izvor duhovnosti našega vremena, ona je mentalitet duhovnosti našega vremena. To se osjetilo i još više pojačalo kod ukazanja Blažene Djvice Marije u Lurdu, pa preko posebno ukazanja Blažene Djevice Marije dječici u Fatimi. Ovo je Lucijino svjedočanstvo za Krinucu, pa ga se kao Marijina Legija stalno sjećajmo: ˝Blažena Djevica podarila je Krunici takvo djelovanje da ne postoji ni jedan materijalni, duhovni ili međunarodni problem koji se putem nje i naše žrtve ne bi mogao riješiti˝. Krunica i žrtva idu zajedno i donose velike plodove!