HUMANITARNAA20211
Župa sv. Petra apostola u Zaprešiću na inicijativu Udruge Stepinčeva oaza mira zajedno sa župljanima i školarcima OŠ Antuna Augustinčić prikupila je više od 300 paketa za obitelji na Banovini. Ova humanitarna akcija “Obitelj za obitelj Banovine” nije prva takva akcija za stradale u potresu. Osim materijalnih stvari, za Banovinu su otišle i ručno rađene čestitke učenika koji su poslali poruke mira i nade.

Već druga inicijativa za stradale u potresu

“Nakon što se je prošle godine naša župna zajednica na inicijativu naše Udruge Stepinčeva oaza mira uključila u akciju prikupljanja pomoći za stradale obitelji u potresu Čučerju, ove godine, isto na inicijativu naše Udruge, naša župna zajednica i OŠ A. Augustinčić uključili su se za pomoć stradalima u Petrinji. Zahvaljujem svim našim župljanima, djeci koja su u školi prikupila pakete” rekao je Ivan Frkonja, župnik u Župi sv. Petra apostola u Zaprešiću.

 HUMANITARNAA20213

“Želim zahvaliti našoj Udruzi, našim članovima, ali i svim župljanima naše Župe sv. Petra apostola u Zaprešiću. Dakako, i školi A. Augustinčića što su se odazvali s ostalim građanima ovoga našega grada na ovu humanitarnu akciju “Obitelj za obitelj Banovine”. Naši volonteri utovarivaju sve ove pakete koje ćemo ostaviti u Sisačkom Caritasu. Vjerujem da ćemo i danas posjetiti neka područja pogođena potresom. I gdje ćemo obići naše prijatelje u potrebi i koji žive u kontejnerima. Evo, kap dobrote, da mislimo na njih i da nisu sami. Da ove božićne blagdane proslave u miru i radosti, ali i da nešto mogu staviti na svoj obiteljski stol. Skupljeno je negdje oko 100 paketa. Djeca u školi skupila su zajedno s pismima i čestitkama oko 200 paketa”, otkrio je Ilija Nikolić, vjeroučitelj.

Školarci putem čestitki poslali poruke nade

HUMANITARNAA20216

“Javio mi se vjeroučitelj Nikolić da u suradnji sa župom prikupljaju poklone za djecu obitelji stradalih u potresu. Humanitarna akcija uključivala je pisanje čestitki osnovnoškolaca. Odaziv je stvarno velik, premašio je sva naša očekivanja”, rekla je Josipa Škvorc, pedagoginja u OŠ A. Augustinčić.
U ovu hvalevrijednu humanitarnu akciju priključile su se i druge osnovne škole iz Jakovlja, Luke i Pušće, a sve su dobro medijski popratili lokalni mediji ZFM, Radio Zaprešić i TV Zapad.

Radio Marija

22:30 Upoznajmo Bibliju
22:50 Glazba
23:00 Molitva - Povečerje
23:10 Glazba

FREKVENCIJE

Zagreb: 96,4 MHz i 106,8 MHz

Virovitica: 88,3 MHz

Split: 97,2 MHz

Vinkovci - Vukovar: 91,6 MHz

Opatija - Rijeka: 88,8 MHz

Satelit: EUTELSAT 16E, 11595 MHz

Za slušatelje u SAD-u 1.712.832.8487

Duhovni kutak

P. Niko Bilić - Evo Jaganjca, evo Mesije

Hvala ti, Gospodine, što si nam poslao Preteču, Krstitelja, koji nam pokazuje da si ti sveto Janje – žrtveni Jaganjac Božji. Daj da ga kao učenici...

Opširnije...

Molitvene nakane

„Zahvaljujemo uvijek Bogu za sve vas i bez prestanka vas se sjećamo u svojim molitvama“ (1 Sol 1,2). Svakog dana uključujemo vaše nakane u molitvu krunice koju zajedno molimo svakim danom u 15:15. Svoje nakane i želje možete nam poslati ovdje.

world-family.png

Siječanj 2022
P U S Č P S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

FG-TAB.png

Logo

UDRUGA RADIO MARIJA

Kameniti stol 11

10000 Zagreb Croatia

Ured: +385 1 23 27 100

Program: +385 1 23 27 777; 099 502 00 52

Redakcija: +385 1 2327000

E-pošta: info@radiomarija.hr

Copyright © Radio Marija 2009-2020

Design and development

Radio Marija

Udruga Radio Marija neprofitna je, nevladina i nepolitička građanska udruga, osnovana u Hrvatskoj godine 1995. Prvi inicijativni odbor nastao je u krilu Pokreta krunice za obraćenje i mir, a uoči osnutka uspostavljena je i suradnja s Radio Marijom iz Italije. Ideja i prvo ostvarenje Radio Marije počinje 1983. u župi Erba na sjeveru Italije. Radio Marija se postupno širi i uskoro obuhvaća cijeli talijanski nacionalni prostor.

Nakon toga osnivaju se i uspostavljaju udruge i radijske postaje s imenom Radio Marija u četrdesetak zemalja, počevši od Europe, obiju Amerika, Afrike, pa sve do Filipina na drugome kraju azijskoga kontinenta. Sve su nacionalne udruge utemeljene autonomno u svojim zemljama, a međusobna se povezanost ostvaruje preko zajedničke krovne udruge pod imenom Svjetska obitelj Radio Marije (World family of Radio Maria). WFRM utemeljilo je sedam članica, među kojima je i hrvatska Udruga Radio Marija.