naslovnice KS min

Kršćanska sadašnjost objavila je nova izdanja dviju uspješnice, posebno prigodnih za korizmeno vrijeme: knjigu vlč. Odilona-Gbènoukpoa Singboa Oluja će proći. S Kristom kroz korizmenu svakidašnjicu te knjigu Dominiquea Josepha, Sveti Josip. Biblijske misli o njemu.


Oluja će proći. S Kristom kroz korizmenu svakidašnjicu


Korizmeno vrijeme priprave, hoda ususret otajstvu Uskrsa, koje nas tako lako – i uvijek iznova – zatekne nespremne, nije nadrastanje, kamoli odmicanje od onoga što korizma jest, nego dublje pronicanje svega što Uskrs jest, u čemu se utemeljuje, iz čega se razrasta – naglašava to vlč. Odilon-Gbènoukpo Singbo u ovoj posebnoj, pitkoj knjizi s konkretnim nadahnjujućim porukama za svaki dan korizmenoga hoda. Autor, svećenik porijeklom iz afričkoga Benina, u svojim nas razmišljanjima uvodi u jedan blizak i razumljiv, a opet, u mnogočemu i čudesno nov pogled na našu svakidašnjicu pod aspektom milosnoga vremena priprave za slavlje najvećega kršćanskog otajstva.
Osim što kroz ova razmišljanja čitatelj upoznaje univerzalne istine i iskustva kršćanske vjere, u određenom smislu omogućeno mu je iskusiti i bogatstvo življenja te vjere u raznovrsnosti kulturalnih tradicija, a na poseban način, zahvaljujući naglašenom autorskom pristupu, svoje svakodnevno iskustvo znati će prepoznati u interpretacijskoj logici Kristova križa.
Ovim posve originalnim promišljanjima o općim temama iz života i kršćanske duhovnosti, u povezanosti sa svetopisamskim ozračjem hoda ususret slavlju Gospodinova uskrsnuća, domaća literatura nastala promišljanjem svetih vremena liturgijske godine, u velikoj je mjeri obogaćena.
Treće je to izdanje knjige na 199 stranica, koja je već po prvom objavljivanju 2012. izazvala veliku pozornost čitateljstva. Knjiga prati korizmeni hod od Pepelnice do Velike subote, a čitatelj će naići na zanimljiva, katkad i izazovna poglavlja koja pozornost plijene i samim naslovima: Neka danas u tvojemu srcu vlada šutnja Raspetoga!, Pomiri se sa sobom, Okus istine, Tvoja vjera, nečiji život, Priznaj, gladan si i niz drugih.


Sveti Josip. Biblijske misli o njemu


Zaštitnik sveopće Crkve, zagovornik obitelji, očeva, trudnica, bolesnih i umirućih, putnika, doseljenika, zaštitnik Hrvatske i hrvatskoga naroda – sve je to, i mnogo više – sveti Josip. Blagdan svetoga Josipa slavimo 19. ožujka, a II. izdanje knjige Sveti Josip. Biblijske misli o njemu stiglo je upravo uoči toga dana. Autor knjige jest brat Dominique Joseph, redovnik iz Obitelji svetog Josipa, bibličar, doktor teologije, ravnatelj Instituta Redemptoris Custos i predstojnik Međunarodne mreže svetog Josipa.
Josip, tako običan, a tako izvanredan i velik, šutke govori i primjerom pokazuje. Jer, u evanđeljima se javlja u tek nekoliko događaja, ali njegovo je djelovanje bilo iznimno za Isusa i Mariju. Ova zbirka misli o njemu vodi nas k promišljanju o osobi i poslanju Marijina zaručnika, Josipa pravednoga. Gotovo svaki redak ove knjige duboko je biblijski i razotkriva nam nazaretskoga radnika kao dobrog, poštenog i svetog čovjeka, supruga, muža.
Listajući ju, kao da ulazimo u šutljiv razgovor Svete obitelji – kako bismo i mi naučili ljubiti dar Božji.
Sveti Josip je otac, Isusov i svih ljudi. Njegova šutljivost, nasuprot općem shvaćanju, upravo to dokazuje. Pravi otac je onaj koji daje. A on daje sve, što znači do samozatajnosti, pa i uz opasnost da ga se više ne prepoznaje u onome što daje. Drama svetoga Josipa je tako, na svoj način, i drama vječnoga Oca i križ svakoga oca: samozatajnost koja potvrđuje njegovo očinstvo predbacuje mu se kao dokaz da ništa nije dao i da ne znači ništa.
Istinsko očinstvo započinje kad muž čini sve što može da bi živio za svoju ženu, kao što nijedna žena ne može čeznuti za materinstvom a da nema muža pokraj sebe. Istinsko očinstvo temelji se na ljubavi čovjekovoj prema njegovoj ženi i djeci. Otac preuzima sa svojom ženom pravo odgajanja djece, uključujući tu i razvitak duhovnog života. Po tome je sveti Josip, muž Marijin, bio Isusu otac.
Ima li tješnje sveze od ženidbe? Ima li uzvišenijeg služenja od očinstva? Josip je po tome svetac bliži Isusu i Mariji od bilo kojega drugoga.
Ova knjiga iz KS-ove biblioteke Likovi može se pronaći u knjižarama i web knjižari Kršćanske sadašnjosti.

Izvor: KS

Radio Marija

17:30 Put u Emaus – razmatranje don Ante Stojića
17:45 Glazba
18:00 Uskrsne meditacije p. Nike Bilića: „Vazam“ i " Uskrs sa Svetim Pismom"
18:15 Molitva - Večernja

FREKVENCIJE

Zagreb: 96,4 MHz i 106,8 MHz

Virovitica: 88,3 MHz

Split: 97,2 MHz

Vinkovci - Vukovar: 91,6 MHz

Opatija - Rijeka: 88,8 MHz

Varaždin - Čakovec: 96,5 MHz

Satelit: EUTELSAT 16E, 11595 MHz

Za slušatelje u SAD-u 1.712.832.8487

Duhovni kutak

Riječ Gospodnja u 18:30h - homilija mons. Giorgia Lingue, apostolskog nuncija u RH

Na Veliku subotu, 19. travnja, u 18:30hpratite emisiju Riječ Gospodnja u kojoj donosimo tumačenja liturgijskih čitanja. Uskrsnu homiliju za Vas je...

Opširnije...

Molitvene nakane

„Zahvaljujemo uvijek Bogu za sve vas i bez prestanka vas se sjećamo u svojim molitvama“ (1 Sol 1,2). Svakog dana uključujemo vaše nakane u molitvu krunice koju zajedno molimo svakim danom u 15:15. Svoje nakane i želje možete nam poslati ovdje.

world-family.png

Listopad 1478
P U S Č P S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

FG-TAB.png

Logo

UDRUGA RADIO MARIJA

Kameniti stol 11

10000 Zagreb Croatia

Ured: +385 1 23 27 100

Program: +385 1 23 27 777; 099 502 00 52

Redakcija: +385 1 2327000

E-pošta: info@radiomarija.hr

Copyright © Radio Marija 1997-2023

Design and development

Radio Marija

Udruga Radio Marija neprofitna je, nevladina i nepolitička građanska udruga, osnovana u Hrvatskoj godine 1995. Prvi inicijativni odbor nastao je u krilu Pokreta krunice za obraćenje i mir, a uoči osnutka uspostavljena je i suradnja s Radio Marijom iz Italije. Ideja i prvo ostvarenje Radio Marije počinje 1983. u župi Erba na sjeveru Italije. Radio Marija se postupno širi i uskoro obuhvaća cijeli talijanski nacionalni prostor.

Nakon toga osnivaju se i uspostavljaju udruge i radijske postaje s imenom Radio Marija u četrdesetak zemalja, počevši od Europe, obiju Amerika, Afrike, pa sve do Filipina na drugome kraju azijskoga kontinenta. Sve su nacionalne udruge utemeljene autonomno u svojim zemljama, a međusobna se povezanost ostvaruje preko zajedničke krovne udruge pod imenom Svjetska obitelj Radio Marije (World family of Radio Maria). WFRM utemeljilo je sedam članica, među kojima je i hrvatska Udruga Radio Marija.