tek 003Susret  zainteresiranih vjernika za inicijativu pokretanja trajnog euharistijskog klanjanja u Šibeniku održan je u nedjelju 2. ožujka u katedrali svetog Jakova. Susretu je prethodilo misno slavlje koje je predvodio šibenski biskup Tomislav Rogić.

U homiliji je kazao kako trajno euharistijsko klanjanje pripada cijeloj Crkvi, uključuje crkvene pokrete, zajednice i pojedince. Iskustvo pokazuje da ondje gdje postoji trajno klanjanje, raste pobožnost prema Presvetom Sakramentu.

„Svjesni izazova s kojima se susrećemo u današnjem svijetu, i izloženosti raznim utjecajima koje svijet donosi, vjerujući u radosnu vijest evanđelja da je Isus trajno prisutan u Euharistiji, klanjatelji se u kapelama Trajnog euharistijskog klanjanja smjenjuju, prema trajnom rasporedu, u tihoj adoraciji pred Presvetim Oltarskim Sakramentom. Registrirani klanjatelji su revni čuvari Euharistije. Neprekinuti lanac klanjatelja formira se s jednim isključivim ciljem – da Presveti Sakrament bude čašćen dan i noć bez prestanka. Da Gospodinu damo veću slavu i čast, i da bi iskazali vjeru i poklonstvenu ljubav prema svome Stvoritelju i Spasitelju“, kazao je biskup Rogić.

Naglasio je kako je neizmjerna Božja ljubav našla je načina da Bog uvijek ostane s nama, da se trajno možemo s njime sjedinjavati do onog konačnog susreta Oči u oči – Licem u lice. „Neka doista trajno euharistijsko klanjanje probudi u nama svijest o veličini tajne koju slavimo, da je slavimo s još više poleta, oduševljenja i zahvalnosti Bogu što nas je toliko ljubio da je htio biti s nama u sakramentu euharistije. Da doista po doličnom pristupanju Euharistiji, po svetoj pričesti živimo po Isusu i sa Isusom, da bi jednom mogli s Njime zauvijek živjeti. Otkrivajmo u svakom trenutku klanjanja tu Božju blizinu, taj izvor života, zajedništva i zahvalnost Bogu za sva primljena dobročinstva i vapaj u svakoj potrebi.“, kazao je biskup Rogić.

Zainteresiranim vjernicima nakon misnog slavlja inicijativu je predstavila Nada Burum, koordinatorica trajnog euharistijskog klanjanja  u Hrvatskoj. Ona je  pojasnila  način na koji se organizira Trajno euharistijsko klanjanje. Ukazala je na velike milosti  koje proizlaze iz trajnog klanjanja kako za klanjatelja, a jednako tako i za sredinu u kojoj je klanjanje pokrenuto. Najavila je i daljnje susrete formacije klanjantelja.

Istaknula je kako i papa Franjo potiče na trajno klanjanje. Biti klanjatelj je odgovor na dar Srca Isusova nama. Gospodin želi da svi ljudi dođu k Njemu, a registrirani klanjatelji osiguravaju da kapela može biti otvorena neprekidno.

Veliki su plodovi klanjanja za naše obitelji, za naše gradove, za domovinu i za svijet. Tjedan ima 168 sati i jedan sat biti pred Gospodinom koji je živo prisutan u euharistijskim prilikama veliki je blagoslov. Isus nas mijenja, potrebni smo Njegova pogleda, okreće na dobro naše živote i  vraća nas na pravi put, poručila je Nada Burum.

Pobožnost trajnog euharistijskog klanjanja bi se održavala u crkvi Svetog Duha. Bit će pokrenuta kad se steknu svi uvjeti, a to je uređenje crkve Svetog Duha i odaziv dovoljnog broja klanjatelja koji je 336 klanjetelja tjedno . Svaki sat u tjednu po dva klanjatelja.

Izvor: Šibenska biskupija

Radio Marija

16:30 Glazba i čestitke nadbiskupa i biskupa
17:30 Put u Emaus – razmatranje don Ante Stojića
17:45 Glazba
18:00 Uskrsne meditacije p. Nike Bilića: „Vazam“ i " Uskrs sa Svetim Pismom"

FREKVENCIJE

Zagreb: 96,4 MHz i 106,8 MHz

Virovitica: 88,3 MHz

Split: 97,2 MHz

Vinkovci - Vukovar: 91,6 MHz

Opatija - Rijeka: 88,8 MHz

Varaždin - Čakovec: 96,5 MHz

Satelit: EUTELSAT 16E, 11595 MHz

Za slušatelje u SAD-u 1.712.832.8487

Duhovni kutak

Riječ Gospodnja u 18:30h - homilija mons. Giorgia Lingue, apostolskog nuncija u RH

Na Veliku subotu, 19. travnja, u 18:30hpratite emisiju Riječ Gospodnja u kojoj donosimo tumačenja liturgijskih čitanja. Uskrsnu homiliju za Vas je...

Opširnije...

Molitvene nakane

„Zahvaljujemo uvijek Bogu za sve vas i bez prestanka vas se sjećamo u svojim molitvama“ (1 Sol 1,2). Svakog dana uključujemo vaše nakane u molitvu krunice koju zajedno molimo svakim danom u 15:15. Svoje nakane i želje možete nam poslati ovdje.

world-family.png

Srpanj 1407
P U S Č P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

FG-TAB.png

Logo

UDRUGA RADIO MARIJA

Kameniti stol 11

10000 Zagreb Croatia

Ured: +385 1 23 27 100

Program: +385 1 23 27 777; 099 502 00 52

Redakcija: +385 1 2327000

E-pošta: info@radiomarija.hr

Copyright © Radio Marija 1997-2023

Design and development

Radio Marija

Udruga Radio Marija neprofitna je, nevladina i nepolitička građanska udruga, osnovana u Hrvatskoj godine 1995. Prvi inicijativni odbor nastao je u krilu Pokreta krunice za obraćenje i mir, a uoči osnutka uspostavljena je i suradnja s Radio Marijom iz Italije. Ideja i prvo ostvarenje Radio Marije počinje 1983. u župi Erba na sjeveru Italije. Radio Marija se postupno širi i uskoro obuhvaća cijeli talijanski nacionalni prostor.

Nakon toga osnivaju se i uspostavljaju udruge i radijske postaje s imenom Radio Marija u četrdesetak zemalja, počevši od Europe, obiju Amerika, Afrike, pa sve do Filipina na drugome kraju azijskoga kontinenta. Sve su nacionalne udruge utemeljene autonomno u svojim zemljama, a međusobna se povezanost ostvaruje preko zajedničke krovne udruge pod imenom Svjetska obitelj Radio Marije (World family of Radio Maria). WFRM utemeljilo je sedam članica, među kojima je i hrvatska Udruga Radio Marija.