15 godina Socijalne samoposluge „Kruh sv. Elizabete“

U jubilejskoj godini svetog Franje Asiškog, koju je proglasio papa Lav XIV. povodom 800. obljetnice preminuća ovoga sveca, Socijalna samoposluga „Kruh sv. Elizabete“ obilježava 15 godina djelovanja.

Obilježavanje obljetnice održat će se kroz dva dana:

  • u subotu, 18. travnja – akcija prikupljanja namirnica u Tower centru
  • u nedjelju, 19. travnja – misa zahvalnica u 12 sati u crkvi Gospe Lurdske, nakon koje slijedi ručak za beskućnike koji će pripremiti Doris Vlah i Ljiljana Ferenčić, članice Riječkih kuhara humanitaraca

Riječku Socijalnu samoposlugu pokrenuo je i vodi Franjevački svjetovni red (FSR), Mjesno bratstvo Gospe Lurdske, koje ovim povodom upućuje zahvalu svim podupirateljima projekta, dobročiniteljima i volonterima: područnom bratstvu, duhovnim asistentima – osobito fra Zlatku Šafariću – zatim Riječkoj nadbiskupiji, Gradu Rijeci i Primorsko-goranskoj županiji.

Zahvalu upućuju i suradnicima: Prihvatilištu za beskućnike „Ruže sv. Franje“, Caritasu, Kući utočišta i svima drugima „koji neumorno rade kako bi u našem gradu bilo sve više onih koji nisu odbačeni, prezreni, izolirani ili gladni.“, poručuju iz FSR-a.

Izvor: Riječka nadbiskupija