U utorak 17. ožujka od 21h pratite emisiju Hodaj uza me i budi mi prijatelj koju uređuje i vodi Ines Sosa Meštrović.
U današnjoj emisiji gostuju Tihana Mojsinović, izvršna direktorica udruge “I stvori Bog Zemlju” i o. Ivan Pleše, OCD.
Na prvi dan proljeća, s početkom u 17:00 sati, zagrebačka crkva svetoga Franje Ksaverskog postat će središte jedinstvenog duhovnog događaja. Povjerenstvo Zagrebačke nadbiskupije za ekumenizam i dijalog, u suradnji s udrugom „I stvori Bog Zemlju“ i s kršćanskim Crkvama zagrebačkog područja, predstavljaju novu ekumensku inicijativu „Put ljepote – postaje stvorenja“. Ovaj ekumenski molitveni susret predstavlja prekretnicu u domaćem kršćanskom promišljanju ekologije, spajajući stoljetnu tradiciju križnoga puta s brigom za zajednički dom – Zemlju.
Inicijativa se temelji na teološkom konceptu Via Pulchritudinis (Put ljepote). Dok nas tradicionalni Križni put (Via Crucis) vodi kroz Kristovu muku, „Put ljepote“ nas poziva na razmatranje o Bogu kroz „knjigu prirode“. Tekst, koji je izvorno sastavio salezijanac o. Gilbert Choondal, a na hrvatski jezik preveo dr. sc. o. Ivan Pleše, OCD, prati 14 postaja stvaranja – od prvog „Neka bude svjetlo“ do eshatološke vizije „novoga neba i nove zemlje“.
Više o “Putu ljepote” i udruzi “I stvori Bog Zemlju” poslušajte u emisiji od 21h.
