Na današnji dan, 22. veljače 1997. godine, točno u podne, započelo je emitiranje prvog katoličkog radija na području Republike Hrvatske. Blagopokojni kardinal Franjo Kuharić, molitvom Anđeo Gospodnji, pokrenuo je ovaj kršćanski glas, koji već 29. godina uz Božju pomoć, ali i vašu, dolazi u domove naših bolesnika, starih i nemoćnih te svih vas koji ste svakodnevno s nama i koji se želite okrijepiti Božjom Riječju.
Hvala vam za svaku vašu molitvu, donaciju i lijepu riječ o Radio Mariji. U zajedništvu s našom Nebeskom Majkom, pod čijim okriljem i djelujemo te dobroga Gospodina, nastavimo naše druženje i dalje.
Prigodom naše obljetnice, poslušajte i prigodnu emisiju koju vam donose Ivka Malkoč Bastašić i Ivan Zaradić, a gostuje naša predsjednica Nevenka Mišić. Emisiju poslušajte od 9.30h.