U četvrtak, 22.1.2026. ujutro, skupina slovenskih svećenika na studijskom putovanju i formaciji, posjetili su Župu bl. Alojzija Stepinca kako bi se upoznali sa svim specifičnostima koje nosi pastoral jedne zagrebačke župe bez crkve i adekvatnog prostora.
Svećenici su iz Ljubljanske i Novomeške nadbiskupije te su svi zaređeni unutar 5 godina, a izabrali su Zagrebačku nadbiskupiju za studijsko putovanje od pet dana, od ponedjeljka 19.1. do petka, 23.1.2026. U našu su Župu došli u pratnji vlč. Igora Dolinšeka, voditelja Pastoralne službe Ljubljanske nadbiskupije, preč. mr. Ivan Lukića, ravnatelja Nadbiskupijskog pastoralnog instituta te preč. Ivana Budinšćaka, ravnatelja Ustanove za uzdržavanje klera i drugih crkvenih službenika.
Župnik Antun Vukmanić ih je srdačno dočekao i predstavio povijest i djelovanje Župe u sadašnjosti. Pričali su o izazovima Župe: tjedno slaganje i pripremanje oltara za nedjeljno misno slavlje, nedostatak prostora, nastojanje i zalaganje Župe i Nadbiskupije za izgradnju crkve.
Ovaj kratki susret završen je u kapelici Pastoralnog centra u Rogozovoj ulici s pjesmom i molitvom.
