Na Danima Hrvatske udruge radijskih nakladnika, koji su se održali od 11.-12- studenog, Radio Mariji su dodijeljene 3 nagrade. Jubilarnu nagradu dobila je Udruga Radio Marija za 30 godina rada.
Božo Barun, dopredsjednik udruge Radio Marija, dobio je priznanje “Prijatelj radija” kao osobi koja se istaknula svojim angažmanom, podupiranjem, promocijom i unaprjeđenjem radijske djelatnosti. Božo je rođen 13. listopada 1950. u Lištanima, općina Livno (BiH), gdje je pohađao osnovnu školu. Klasičnu gimnaziju započinje u Zadru, a završava u Zagrebu. Studirao je Bogoslovni fakultet u Zagrebu gdje je stekao višu stručnu spremu. Od školske godine 1991/92. predavao je vjeronauk u O. Š. Eugena Kumičića u Velikoj Gorici sve do umirovljenja.
Do sada je napisao šest knjiga duhovnog sadržaja: (Iza)zov vjere (Hrvatski katolički zbor ”MI”, Zagreb, 1995.), Razgovor s Prijateljem (Nacionalni centar Vojske Bezgrešne, Zagreb, 2002.), Panika u podzemlju (Teovizija, Zagreb, 2004.), Njegove nas rane iscijeliše (Naklada sv. Antuna, Zagreb 2008.), Ljekovite priče (Naklada sv. Antuna, Zagreb 2008.), Majka lijepe ljubavi (Nacionalni centar Vojske Bezgrešne, Zagreb, 2009.). Izdao je također i komplet meditativnih CD-a sa izabranim temama iz emisija ‘Izazov vjere’ i ‘Oči u oči’, te CD-e Križni put ‘Oči u oči’ i Križni put ‘U volji Očevoj’. Sudjelovao je u projektu Zvučna Biblija i nekih drugih duhovnih knjiga koje je izdala zaklada ‘Čujem, vjerujem, vidim’ u kojoj obnaša dužnost člana upravnog odbora.
Kao član Pokreta krunice za obraćenje i mir sudjeluje u inicijativi i realizaciji osnivanja Radio Marije u Hrvatskoj. Član je osnivačke skupštine Udruge Radio Marije (1995.). Bio je član upravnog odbora, nadzornog odbora i suda časti te potpredsjednik Udruge. Trenutno je član upravnog odbora i potpredsjednik Udruge. Od 1999. aktivno djeluje u programu Radija kao urednik i voditelj rado slušanih emisija ‘Izazov vjere’, zatim od 2000. godine ‘Oči u oči’ kao specifičnom duhovnom susretu u kojem su slušatelji mogli sudjelovati 500 puta. Trenutno je voditelj emisije ‘Ljubav nikad ne prestaje’. A ni njegova ljubav prema Radio Mariji ne prestaje. Svoju ljubav i vjernost projektu Radio Marije nenametljivo ali ustrajno pokazivao je svojom spremnošću da bude na raspolaganju kad zatreba i gdje zatreba. Rado je sudjelovao na nacionalnim susretima u kojima se promovirao rad i program Radio Marije. A isto tako je bio prisutan i na mnogim susretima Svjetske obitelji Radio Marije (World family of Radio Maria) u kojima su sudionici drugih postaja upoznavali, a zatim i respektirali rad Radio Marije Hrvatske na prostorima jugoistočne Europe.
Premda ga mnogi nisu susreli ili vidjeli, njegov prepoznatljivi glas u eteru Radio Marije i jednostavni ali i ozbiljni pristup duhovnim temama mnoge je dotakao i promijenio. I na svom radnom mjestu vjeroučitelja u osnovnoj školi Eugena Kumičića, u župi blaženog Alojzija Stepinca, u molitvenoj zajednici Presvetih rana Isusovih, na hodočašćima, rado je promovirao ‘svoju’ radio Mariju. Na taj su način mnogi postali i članovi Radio Marije. 2022. godine povodom 25 godina Radio Marije uredio je i pripremio monografiju o djelovanju Radio Marije na stotinjak stranica. Uz njegov molitveni doprinos rastu i djelovanju Radio Marije, njegov ponizni osobni i javni molitveni izričaj uvijek bio i ostao temelj svega njegova djelovanja u cijelom životu, pa tako i projektu Radio Marije.
P. Stjepan Fridl dobitnik je nagrade za “Životno djelo” za 25 godina staža kao glavni urednik Radio Marije. Rođen je u Beljevini, 12. rujna 1950. godine, nakon osnovne škole završio je klasičnu gimnaziju u Nadbiskupskoj gimnaziji u Zagrebu. Po završetku vojnog roka polazi u novicijat Družbe Isusove. U Zagrebu kod Isusovaca završava filozofiju i teologiju, a u Rimu na Papinskom sveučilištu Gregorijana specijalizirao je iz područja duhovne teologije i psihologije. Na filozofskom fakultetu Družbe Isusove u Zagrebu predavao je kolegije: Uvod u kršćanstvo, a na teologiji: Duhovna teologija. Bio je odgojitelj svećeničkih kandidata u Nadbiskupskom sjemeništu u Zagrebu, a nakon toga je 12 godina obnašao službu katehete studenata pri bazilici Srca Isusova u Palmotićevoj ulici u Zagrebu.
U listopadu 2000. godine, nakon dvije godine emitiranja, p. Stjepan Fridl je izabran za glavnog urednika. Četvrt stoljeća svoga života utkao je u život Radio Marije Hrvatske, stavljajući se na raspolaganje koliko god je to bilo potrebno. Tijekom svih godina na Radiju, uređivao je, vodio i sudjelovao u brojnim emisijama, neke od njih su: Šimune, imam ti nešto reći, U službi mira, Poticaji Stjepana Kranjčića, Razgovor s glavnim urednikom, Golub ili zmija, Kaj, ča, što?, Bogatstvo u različitosti, Suvremeni svijet i religija, Znanjem do spoznaja, Odgoj za ideale, Škrinjica čuvarica, Hrvatske vrednote, Tragovima hrvatske prošlosti, Slovimo hrvatski, Pustite malene k meni, Turistička razglednica, Sacerdos in aeternum. Osim navedenih emisija, p. Stjepan Fridl je ostvario i brojne prigodne emisije pa tako možemo reći kako je kao glavni urednik ostvario više od 1500 emisija u programu Radio Marije, odnosno oko 70.000 minuta u eteru.
Uz emisije, p. Stjepan Fridl je pripremao i ostvario brojne duhovne nagovore, meditacije, razmatranja i homilije u programu Radio Marije. Njegov svećenički poziv najbolje se pokazao komplementarnim sa ulogom glavnog urednika Radio Marije kada je za vrijeme lockdown-a u koroni svakog dana služio i prenosio svetu misu iz studija Radio Marije i bio glas utjehe, vjere i nade brojnim slušateljima u vrijeme pandemije i potresa.
P. Fridl je o Radio Mariji rekao: „Radio Marija naviješta mir i pomirenje, njezine emisije bude nadu, jačaju vjeru i potiču na autentičnu ljubav. Samo dobri Bog zna koliko je puno dobrote u ljudskim srcima probudila Radio Marija. Lijepa je i utješna istina kako Radio Marija odgaja dobre ljude, oplemenjuje naša srca potičući ih na dobra djela ljubavi i milosrđa prema našoj siromašnoj, bolesnoj i zaboravljenoj braći i sestrama. Puno je u svijetu, ali i blizu nas osamljenih, napuštenih i zaboravljenih osoba koje se nemaju komu obratiti. Mnogi nemaju vremena poslušati njihove često zanimljive i teške sudbine. Radio Marija svaki ih dan posjećuje i u njihov dom unosi vijest da nisu ni sami, ni zaboravljeni. U brojnim kontakt emisijama javljaju se osobe koje nemaju s kime razgovarati, koje nitko ne želi slušati. Uistinu je puno dirljivih poruka u kojoj takve osobe izražavaju svoju sreću što ih je netko mogao čuti i saslušati na valovima Radio Marije. Ponosi smo što naši slušatelji doživljavaju Radio Mariju kao svojega prijatelja.“