Zrenjaninski biskup mons. Štefković posjetio prostore Sjemeništa na zagrebačkoj Šalati

nasle

Prije odlaska prema Novigradu na Dobri, gdje će predvoditi godišnje duhovne vježbe sjemeništarcima iz Zagreba, zrenjaninski biskup mons. mr. Mirko Štefković posjetio je u četvrtak, 09. listopada ove godine, prostore Međubiskupijskog sjemeništa u Zagrebu. U pratnji biskupa Štefkovića bila je i referentica za medije Zrenjaninske biskupije gđa. Hajnalka Illeš.

Dolaskom na šalatski brijeg u prijepodnevnim satima najprije se susreo sa šalatskim odgojiteljima i djelatnicima te je u pratnji rektora sjemeništa preč. Matije Pavlakovića obišao prostore u kojima borave šalatski sjemeništarci.

Rektor sjemeništa preč. Pavlaković detaljno je upoznao mons. Štefkovića sa trenutnom situacijom i organizacijom života u sjemeništu kao i o poduzetim radnjama na sanaciji sjemenišnog kompleksa i pripadajuće gimnazije nakon razornih potresa iz ožujka i prosinca 2020. godine.

Nakon obilaska kompleksa uslijedio je zajednički ručak biskupa sa odgojiteljima sjemeništaraca kojem su se pridružili ravnateljica Nadbiskupske klasične gimnazije s pravom javnosti na zagrebačkoj Šalati prof. Ljuba Duvnjak i kancelar Nadbiskupskog duhovnog stola u Zagrebu i biskupski vikar za pastoral preč. mr. Marko Kovač.

Pri završetku objeda, uvaženom gostu pridružili su se i šalatski sjemeništarci vrativši se u Sjemenište nakon redovite školske nastave te su biskupu Štefkoviću izrekli srdačnu dobrodošlicu zahvalivši mu za raspoloživost da im upravo on predvodi godišnje duhovne vježbe u Novigradu na Dobri.

Ovim posjetom mons. Štefković još je jednom posvjedočio povezanost Zrenjaninske biskupije i zagrebačkog „sjemeništa malenih“, kao i brigu za odgoj budućih svećenika. Duhovne vježbe koje će za šalatske sjemeništarce predvoditi u Novigradu na Dobri trajat će do nedjelje, 12. listopada.