Ove se godine sa zahvalnošću spominjemo dvadesetpete obljetnice proglašenja blaženim kardinala Alojzija Stepinca, uzornog svjedoka Evanđelja, Božjeg milosrđa i ljubavi za koju je trpio sve do mučeništva.
Svečano euharistijsko slavlje proslave dvadesetpete obljetnice održat će se u Mariji Bistrici u subotu, 30. rujna 2023. godine, s početkom u 11 sati.
Na početku svete mise zagrebačkom nadbiskupu mons. Draženu Kutleši bit će stavljen palij, znak službe metropolita.

Program hodočašća:
– u 9 sati – pobožnost Križnoga puta
– u 10.20 sati – molitva krunice i duhovna priprema za slavlje svete mise
– u 11 sati – misno slavlje koje predvodi zagrebački nadbiskup mons. Dražen Kutleša
– u 14 sati – pobožnost Križnoga puta (za sve hodočasnike koji neće moći sudjelovati na jutarnjoj pobožnosti i za hodočasnike iz Vrhbosanske nadbiskupije).
Prijenos misnog slavlja bit će moguće pratiti u programu Hrvatskog katoličkog radija.