Proslavljena mlada misa vlč. Ilije Kelića

Ilije Kelić1

Đakon, vlč. Ilija Kelić, u subotu 29. listopada u banjolučkoj katedrali Sv. Bonaventure zaređen je za svećenika po rukama biskupa Franje Komarice. Župljani Župe bl. Alojzija Stepinca sa Trnjanske Savice također su bili među mnogim vjernicima koji su prisustvovali ovom velikom slavlju u Banja Luci, a župnik vlč. Antun Vukmanić koncelebrirao je na misnom slavlju.

Ilije Kelić2
Nakon ređenja, mladu misu vlč. Kelić slavio je u nedjelju, 30. listopada na Jordanovcu, dok je večernju misu istog dana slavio u župnoj crkvi u kapeli Pastoralnog centra bl. Alojzija Stepinca na Trnjanskoj Savici. Na kraju misnog slavlja, vlč. Ilija je svim okupljenim vjernicima podijelio mladomisnički blagoslov, a od vjernika Župe uručen mu je prigodni poklon.

Ilije Kelić3
Ovim slavljem, Župa sa Trnjanske Savice obogatila se još jednim svećeničkim zvanjem i mladomisnikom, dok njeni vjernici nastavljaju usrdno moliti za svoje bogoslove koji su trenutno na putu ka svećeništvu, te iako bez zgrade crkve pokazuju koja je snaga molitve i zajedništva.
Ilije Kelić4

Ilije Kelić5


Tekst: Lea Bukovec, medijska suradnica Tiskovnog ureda Zagrebačke nadbiskupije

Foto: Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije