Imenovani članovi Prve sinode Vrhbosanske nadbiskupije

kardinal Vinko Puljic

U ponedjeljak 12. srpnja vrhbosanski nadbiskup kardinal Vinko Puljić, predsjednik Sinode, potpisao je dekrete imenovanja za 120 članova Prve sinode Vrhbosanske nadbiskupije, prenosi KTA.

Podijeljeni su u tri skupine:

  • Članovi po pravu: nadbiskup koadjutor; generalni vikar; sudski vikar; kanonici stolnog kaptola; članovi Svećeničkog vijeća; rektor Vrhbosanskog bogoslovnog sjemeništa; dekani.
  • Članovi po izboru: vjernici laici izabrani od Pastoralnog vijeća; članovi Pastoralnog vijeća za svaki stalež; članovi izabrani od Pripravnog povjerenstva.
  • Članovi po slobodnom nad/biskupovom imenovanju: viši redovnički poglavari ustanova posvećenoga života; rektor NMMS-a Redemptoris Mater; meštar bogoslova Franjevačke teologije; dekan Katoličkog bogoslovnog fakulteta; dekan Franjevačke teologije; svećenici; članovi ustanova posvećenoga života; trajni đakon; vjernici laici; vjeroučitelji u svakom arhiđakonatu Nadbiskupije; predstavnik mladih u svakom arhiđakonatu Nadbiskupije; predstavnik vjerničkih društava, udruga i crkvenih pokreta; predstavnik katoličkih novinara; bogoslovi; nastavnici katoličkih školskih centara.

Više na www.ktabkbih.net