Nalazite se:

Program - Arhiv emisija

Arhiv emisija

Za preslušavanje emisija kliknite na link poslušajte. Ako želite emisiju spremiti na svoje računalo desnim klikom miša kliknite na link poslušajte i označite Save Target As... ili Save Link As... (ovisno koji internet preglednik koristite). Spremite na računalo.


Propovijed mons. Zlatka Korena - 22. obljetnica Radio Marije




RIJEČ GOSPODNJA



DUHOVNE VJEŽBE:
13. do 16. prosinca 2018. - p. Anto Lozuk


1. razmatranje - tema: „Stupi preda me!“

2. razmatranje - tema: ´Skok´ vjere

3. razmatranje - tema: Vjerujem

4. razmatranje - tema: Vjerujem u Stvoritelja svijeta: nebo i zemlja

5. razmatranje - tema: Mysterium iniquitatis – Misterij zla

6. razmatranje - tema: Vjerujem u Spasitelja: Sakramenat pomirenja

7. razmatranje - tema: „Blažena ti što povjerova!“ (Lk 1,35)

8. razmatranje - tema: Misterij Isusova skrovitog života

9. razmatranje - tema: Krštenje Isusovo

10. razmatranje - tema: Kušnja

11. razmatranje – tema: Temeljna stanja duše: Vjerujem u Duha Posvojitelja

12. razmatranje – tema: Dinamika dobrog izbora

13. razmatranje - tema: Put prema Jeruzalemu: Blaženstva

14. razmatranje - tema: Euharistija

15. razmatranje - tema: Misterij patnje

16. razmatranje - tema: Uskrsnuće







EMISIJE


Srijeda, 17.07.2019.
09:00 Da život imaju – ur. i vod.: Zvonko Franc

Utorak, 16.07.2019.

10:30
Marija odgajateljica – ur. i vod.: don Ante Stojić

17:00
Znanjem do spoznaja – tema: Nacionalni spomenici u zagr. katedrali – spomen ploča u čast 1300. obljetnice veza Hrvata sa Svetom Stolicom (641. – 1941.); ur. i vod.: dr. sc. Agneza Szabo

Ponedjeljak, 15.07.2019.

21:00 Nadom nošeni – ur. i vod.: p. Mijo Nikić

Nedjelja, 14.07.2019.
17:00
Prigodna emisija povodom obilježavanja 100. godišnjice Udruge Češka beseda u Doljanima kod Daruvara i 75. godišnjice djelovanja Osnovne škole; ur. i vod.: Višnja Mikić

21:00
U ovo vrijeme - ur. i vod.: Ivica Ursić

Subota, 13.07.2019.
21:00 
Snaga Hrvatske – tema: „Pakao srpskog logora Stara Gradiška“ ; gost: Vlado Radošić iz Nove Gradiške, umirovljeni policajac, član udruge Hrvatskih branitelja policije Brodsko-posavske županije; ur. i vod.: Višnja Mikić


Petak, 14.06.2019.
17:00
Nadom nošeni – ur. i vod.: Krešimir Lovrić, dr. med.

21:00 Oči u oči – tema: „I opet će doći u slavi suditi žive i mrtve“ (Vjerovanje);  ur. i vod.: Božo Barun


Srijeda, 10.07.2019.

17:00 Prostranstva riječi – tema: „Kazališna katarza“; gošća: sveučilišna profesorica i teatrologinja Sanja Nikčević; ur. i vod.: Sead Ivan Muhamedagić, prof.


Utorak, 09.07.2019.
17:00 Znanjem do spoznaja – tema: Nacionalni spomenici u zagr. katedrali – Eugen Kvaternik; ur. i vod.: dr. sc. Agneza Szabo

19:30 Prigodna emisija - tema: Tridesetodnevnica za hrvatski narod i našu domovinu Hrvatsku uoči Dana domovinske zahvalnosti; gošća: Kata Čulo; ur. i vod.: Anđelko Bošnjak

21:00
Živimo zajedno – tema: Mi smo djeca Crkve; gosti: Berislav i Breza Pajić; ur. i vod.: s. Slavka Sente


Ponedjeljak, 08.07.2019.
10:30
Hrvatske vrednote – tema: Međunarodna smotra folklora; gost: dr. sc. Tvrtko Zebec, umjetnički ravnatelj Smotre; ur. i vod.: Ivka Malkoč Bastašić

17:00 Nadom nošeni – tema: Demencije; gost: prof. dr. sc. Fran Borovečki, neurolog sa KBC-a Rebro; ur. i vod.: s. Augustina Barišić 

Petak, 05.07.2019.

10:30 Nadom nošeni – tema: Bezbolni porod; gošća: Dragica Kopić, specijalist anesteziologije i reanimacije KBC-a Split;
ur. i vod.: Zdenka Čorkalo, dr. med. spec. anesteziolog 


Četvrtak, 04.07.2019.
19:30 Prigodna emisija – predstavljamo Festival drvenih kapela Sancta Barbara; gošća: Valentina Badanjak Pintarić,
producentica Festivala; ur. i vod.: Ivka Malkoč Bastašić


Srijeda, 03.07.2019.

16:45 Prigodna emisija  - Tribina Radio Marije u Virovitici


Utorak, 02.07.2019.
17:00 Znanjem do spoznaja – ur. i vod.: dr. sc. Agneza Szabo


Nedjelja, 30.06.2019.
08:15 Mladi i vjera – ur. i vod.: Božidar Biondić

09:15 Na najvišem valu – ur. i vod.: fra Draženko Tomić

13:00 Preko trnja do zvijezda – tema: Čedno odijevanje; ur. i vod.: Antea Katić

17:00 Prigodna emisija – ur. i vod.: Zdravka Andrijašević

21:00 Jubilate Deo – tema: Gregorijanska glazba svetkovine Presvetoga Trojstva i Svetkovine Presvetoga Tijela i Krvi Kristove; ur.: Tihomir Prša, prof.; vod.: Dalija Mock


Subota, 29.06.2019.
09:00 Krv Kristova – izvor Božje ljubavi – tema: Krv Kristova - moje utočište / Noćno bdjelje u Ludbregu 2019. i Ludbreško čudo; gost: p. Ilija Grgić, provincijalni delegat Hrvatske delegature Družbe Misionara Krvi Kristove; ur. i vod.: Dalija Mock

17:00 Hrvatske vrednote – tema: Đakovački vezovi; ur. i vod.: Višnja Mikić

21:00 Župna kateheza – tema: Blaženstva - povelja slobode (Lk 6, 17); ur. i vod.: prof. dr. sc. Mirko Bilandžić


Petak, 28.06.2019.
09:00 Misije – svjetlo svijeta – gošća: s. Mirjam Bubnić, misionarka u Rusiji; ur. i vod.: Ines Sosa Meštrović

10:30 Stranac bijah i primiste me – ur. i vod.: Martina Prokl Predragović

17:00 Kulturni uskličnik – ljetni specijal; Uz nagradni kviz Osvježi se uz dobru knjigu, jezični savjet donosi dr. sc. Marija Znika, povijesni  kalendar dr. sc. Agneza Szabo.; vode: Zrinka Martinić, Kristina Repar i Ivka Malkoč Bastašić


Četvrtak, 27.06.2019.
09:00 Znanjem do spoznaja – tema: Velimir Deželić mlađi; gost: prof. dr. sc. Mijo Korade; ur. i vod.: Dalija Mock

10:30 Prigodna emisija - ur. i vod.: Petar Bilobrk

17:00 Učitelju, što mi je činiti? – emisija Hrv. kat. društva prosvjetnih djelatnika – ur. i vod.: Adela Kalogjera, prof.

21:00 Snaga Hrvatske – ur. i vod.: Vlado Čutura


Srijeda, 26.06.2019.
09:00 Caritas – srce i ruke Crkve – ur. i vod.: Stjepan Moškatelo

10:30 Sveti u svijetu – ur. i vod.: Sonja Tomić, prof.

17:00 Poziv u svijetu – emisija Franjevačkog svjetovnog reda – ur. i vod.: dr. sc. Igor Kanižaj

21:00 Glas sa Šalate – emisija sjemeništaraca Međubiskupijskog sjemeništa u Zagrebu na Šalati


Utorak, 25.06.2019.
09:00 Prigodna emisija – ur. i vod.: Anđelko Bošnjak

17:00 Znanjem do spoznaja – ur. i vod.: dr. sc. Agneza Szabo

21:00 Odgoj za ideale – emisija zagrebačkih bogoslova - ur. i vod.: Mario Perinec, bogoslov


Ponedjeljak, 24.06.2019.
09:00 Moj život u vjeri – ur. i vod.: dr. sc. vlč. Josip Šimunović

15:45 Milosti puna – emisija Vojske Bezgrješne - tema: Marijanski zavjet za Domovinu; ur. i vod.: fra Zdravko Tuba

17:00 Pustite malene k meni – tema: U svemu zahvaljujte;  ur. i vod.: s. Damjana Barbarić

21:00 Znanjem do spoznaja – tema: Atenagora (II. dio); ur.: dr. sc. don Ivan Bodrožić; vod.: Petar Bilobrk


Nedjelja, 23.06.2019.
08:15 Mladi i vjera – ur. i vod.: Božidar Biondić

16:00 Nadom nošeni – tema: Završni ispiti i završetak školske godine 2019/2020.; gosti: gđa ravnateljica škole mr. sc. Đana Baftiri, dipl. ing.agronomije Dijana Matić, Tamara Berić-Blažić prof. defektolog, učenici naše škole; ur. i vod.: Jasenka Šebečić, prof.

21:00 Spomenica – gost: Luka Premelč, mladomisnik Bjelovarsko – križevačke biskupije; ur. i vod.: mons. Zlatko Koren


Subota, 22.06.2019.
09:00 Nadom nošeni – tema: Shizofrenija; ur.: Ana Baotić Bisharat, dr. med.; vod.: Ivka Malkoč Bastašić

10:30 Schönstatt – to sam ja – tema: S radošću biti žena; gošća: Ivana Vukušić; ur. i vod.: Anđa Slunjski

17:00 Prigodna emisija – ur. i vod.: Petar Bilobrk


Petak, 21.06.2019.
09:00
Nadom nošeni – tema: Aromaterapija u prevenciji bolesti i očuvanja zdravlja; gošća: Katica Wolf, aromaterapeut; ur. i vod.: doc. dr. sc. Dubravka Šimunović

10:30 Škrinjica–čuvarica – tema: Orgulje splitske prvostolnice; gost: mo. don Ivan Urlić, katedralni orguljaš i korepetitor katedralnog zbora;
ur. i vod.: Zdravka Andrijašević


21:00 Semper magis - ur. i vod.: p. Stipo Balatinac


Četvrtak, 20.06.2019.
09:00 Prigodna emisija – ur. i vod.: p. Stjepan Fridl

17:00
Prigodna emisija – tema: Proslave svetkovine Tijelova u  Štivici, selu staropetrovoselske Posavine, prije II. svjetskog rata; gošća: štivičanka Marija Emanović; ur. i vod.: Višnja Mikić


Srijeda, 19.06.2019.

09:00 Da život imaju – ur. i vod.: Zvonko Franc

10:30 Sport i Crkva –  ur. i vod.: Marijan Spehnjak

17:00 Kap dobrote – tema: Životni put p. Antuna Cveka; gosti: p. Zdravko Jelušić i volonteri Kapi Dobrote; ur. i vod.: Vinko Franković

21:00 Ignacijevim putovima – emisija isusovačkih bogoslova –  ur. i vod.: Daniel Vorih i Matej Zdravčević


Utorak, 18.06.2019.
09:00
Kraljica instrumenata – teme: Orgulje zagrebačke katedrale i Festival  Orgulje zagrebačke orgulje; gost: Edmund Andler Borić, magistar orgulja, prof. klavira i umjetnički voditelj Festivala; ur. i vod.: Dalija Mock

10:30
Marija odgajateljica – ur. i vod.: don Ante Stojić

17:00 Znanjem do spoznaja – tema: tema: 170. obljetnica rođenja Vjekoslava Klaića – Deset zapovijedi Majke Hrvatske; ur. i vod.: dr. sc. Agneza Szabo

21:00
Hodaj uza me i budi mi prijatelj - tema: I ja sam sportaš; gost: Damjan Peterlin; ur. i vod.: Ines Sosa Meštrović


Ponedjeljak, 17.06.2019.

09:00
Prigodna emisija – ur. i vod.: Ivka Malkoč Bastašić

21:00 Nadom nošeni – ur. i vod.: p. Mijo Nikić


Nedjelja, 16.06.2019.
08:15
Mladi i vjera – tema: Molitvena zajednica Klanjateljica Krvi Kristove; gošće: s. Augustina Barišić i gđa Vesna Razum; ur. i vod.: Božidar Biondić

17:00
Pjevajte Gospodinu pjesmu novu - tema: Te Deum - Tebe Boga hvalimo; ur. i vod.: mo. Josip degl´Ivellio

21:00
Snaga Hrvatske – gost: general Željko Sačić; ur. i vod.: Mislav Benčević


Subota, 15.06.2019.

10:30 Škrinjica-čuvarica – gosti: članovi KUD-a „Rama“ iz Pleternice; ur. i vod.: Višnja Mikić

17:00
Prigodna emisija – ur. i vod.: Anđelko Bošnjak


Petak, 14.06.2019.

09:00
Odgoj za ideale – tema: Muško i žensko – slika Božja; ur. i vod.: Ivica Lulić

10:30 Izazovi – tema: Krist živi u meni; gost: Martin Šola; ur. i vod.: Snježana Zdraveski

17:00 Nadom nošeni - tema: Uloga volontera u sustave palijativne skrbi, gošće: dr. med. Vlasta Vučevac i Blaženka Eror Matić i Dragica Kipson iz Udruge La Verna; ur. i vod.: Krešimir Lovrić, dr. med.

21:00 Oči u oči – tema: Dom je moj razvaljen (usp. Hag 1,10); ur. i vod.: Božo Barun


Četvrtak, 13.06.2019.
09:00
Prigodna emisija – ur. i vod.: Petar Bilobrk

10:30 Škrinjica-čuvarica – gošća: gđa Dragica Žimbrek; ur. i vod.: p. Stjepan Fridl

17:00 Proničeš me svega i poznaješ –  gost: Ivan Kolega; ur. i vod.: Snježana Brkić

21:00 Put k Suncu – tema: 16. obljetnica beatifikacije bl. Ivana Merza; ur. i vod.: p. Božidar Nagy


Srijeda, 12.06.2019.
09:00 Katehete – tema: Moja uvjerenja - izvori moje snage; ur. i vod.: preč. Josip Kuhtić

10:30 Promišljajmo glazbu – ur. i vod.: Matija Podnar

17:00 Prostranstva riječi –  tema: Ime Antun u hrvatskoj knjižvnosti i glazbi; ur. i vod.: Sead Ivan Muhamedagić, prof.

21:00 Znanjem do spoznaja – ur. i vod.: Petar Bilobrk


Utorak, 11.06.2019.
09:00
Škrinjica-čuvarica – tema: Petar Grgec; ur.: dr. sc. Vladimir Lončarević; vod.: Ivka Malkoč Bastašić

15:45 Prigodna emisija – gost: p. Tonči Trstenjak;  ur. i vod.: Petar Bilobrk

17:00 Znanjem do spoznaja – tema: bl. kardinal Alojzije Stepinac, gradnja i posveta crkve u čast sv. Josipa na Trešnjevki u Zagrebu; ur. i vod.: dr. sc. Agneza Szabo

21:00 Živimo zajedno – tema.: Uzak je put do Gospodina; gosti: Oliver Petrak i Mislav Komorski; ur. i vod.: s. Slavka Sente


Ponedjeljak, 10.06.2019.
09:00
Prigodna emisija - ur. i vod.: p. Stjepan Fridl

17:00 Nadom nošeni – tema: Epilepsija; gošća: prof. dr. sc. Željka Petelin Gadže, dr. med., spec. neurolog; ur. i vod.: s. Augustina Barišić

21:00 Znanjem do spoznaja – tema: Svatko želi biti „Netko“, a nitko ne želi raditi na tome; gošća: Suzana Prah; ur. i vod.: dr. sc. Andreja  Švigir


Nedjelja, 09.06.2019.
08:15
Mladi i vjera –  ur. i vod.: Božidar Biondić

17:00 Duhovno pomoći čovjeku – emisija CDP-a – tema: Duhovni lijekovi – put ka duhovnom zdravlju; ur. i vod.: Slavica Črnac

21:00 U ovo vrijeme - ur. i vod.: Ivica Ursić


Subota, 08.06.2019.
09:00 Prigodna emisija – tema: Marijanski zavjet za Domovinu; gošća: Marina Garić, glasnogovornica Udruge; ur. i vod.: Ivka Malkoč  Bastašić

11:00 Poruke BDM – ur. i vod.: p. Ljudevit Josip Jeđud

21:00
Snaga Hrvatske – tema: Projekt „Sat istine“; gosti: bojnik u miru, Mario Kalan, autor i voditelj projekta i Mario Bošnjak, umirovljeni narednik; ur. i vod.: Višnja Mikić


Petak, 07.06.2019.

09:00 Kap po kap – slap – gošća: Marica Mirić, predsjednica Saveza društva distrofičara Hrvatske i Društva distrofičara Grada Zagreba; ur. i vod.: Jacqueline Otilija Bat

10:30 Nadom nošeni – tema: Dijabetes; gost: doc. dr. sc. Zoran Vučinović, spec. endokrinolog, KBC Split; ur. i vod.: Zdenka Čorkalo, dr. med. spec. anesteziolog

17:00 Zajednica Molitva i riječ – gost: Robert Zajec; ur. i vod.: Ljerka Jurkić, prof.

21:00 Oči u oči – tema: „Zar još ne shvaćate i ne razumijete? Zar vam je srce stvrdnuto?“ (Mk 8,17); ur. i vod.: Božo Barun


Četvrtak, 06.06.2019.

09:00 Prigodna emisija – ur. i vod.: p. Stjepan Fridl 

10:30
Prigodna emisija – gošća: s. Ljilja Lončar; ur. i vod.: Petar Bilobrk

17:00
Kazalište bez maske – tema: Uloga kazališta u novoj evangelizaciji; gosti: Silvana Dragun, dramska spisateljica te profesorica filozofije i religiijskih znanosti iz Splita te doktorandica na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Splitu i Nataša Roginek, vjeroučiteljica-savjetnica i dramska pedagoginja iz Ivanca ur. i vod.: Ozana Iveković, teatrologinja

21:00
Da svi budu jedno – ur. i vod.: p. Zvonko Vlah


Srijeda, 05.06.2019.

09:00 Biti prijatelj – ur. i vod.: vlč. Anđelko Katanec

10:30
Stopama svetih supružnika – tema: blaženi supružnici Beltrame Quattrochi – redovan život na izvanredan način; ur.: Petar Krešimir Hodžić, dr. med.; ur. i vod.: Ivka Malkoč Bastašić i Petar Krešimir Hodžić, dr. med.

17:00
Škrinjica–čuvarica – tema: „Četvrti gastro“ nacionalnih manjina u Siraču; gosti: članovi nacionalnih manjina Rusa, Ukrajinaca, Mađara, Nijemaca, Talijana i Roma u RH; ur. i vod.: Višnja Mikić

21:00 Znanjem do spoznaja – tema: Enciklika pape Ivana Pavla II. „Sjaj istine“; ur. i vod.: dr. sc. Ana Volarić Mršić

Utorak, 04.06.2019.
09:00
Prigodna emisija – tema: Vjerovati srcem (3.dio); ur. i vod.: p. Stjepan Fridl

10:30 Prigodna emisija – tema: Kriza sakramentalne vjere;
gost: fra Mate Bašić; ur. i vod.: Jasmina Huljak


17:00 Znanjem do spoznaja – tema: Poprsja Ivana Paližne i Petra Brislavića u zagrebačkoj katedrali; ur. i vod.: dr. sc. Agneza Szabo

21:00 Snaga Hrvatske – tema: 74. godišnjica partizanskih poslijeratnih zločina u Maceljskoj šumi; gost: Damir Borovčak, novinar i publicist; ur. i vod.: Petar Bilobrk

Ponedjeljak, 03.06.2019.
09:00
Kroz stoljeća Crkve – ur.: p. Ivica Musa; vod.: Anđelko Bošnjak

17:00 Škrinjica čuvarica – tema: Mali jezični savjeti; ur.: Marina Ćubrić, prof.; vod.: Anđelko Bošnjak

21:00 Iz tame u svjetlo - emisija zajednice Cenacolo – gosti: Marko Bilandžija i Ardian Biba; ur. i vod.: Ivka Malkoč Bastašić


Nedjelja, 02.06.2019.
08:15
Mladi i vjera –  ur. i vod.: Božidar Biondić

16:00 Hrvatski pleter – tema: Uloga i važnost hrvatskoga iseljeništva u očuvanju vjere i identiteta; gost: Claude Grbeša; ur. i vod.: Jasna Pavelić Jureško

17:00 Tebi pripadam – ur. i vod.: Kristina Bitanga i Luka Jelavić

21:00 Živjeti Ljubav – gost: don Tomislav Topčić, bolnički kapelan KBC Split; ur. i vod.: Danijela De Micheli Vitturi, dr. med


Subota, 01.06.2019.
17:00
Zajednica kršćanskog života –  ur. i vod.: Anđa Jakovljević, prof.

21:00 Prigodna emsija – tema: Djevica Marija i Hrvati; ur. i vod.: Anđelko Bošnjak


Petak, 31.05.2019.

09:00 Misije – svjetlo svijeta – gošća: s. Iva Jelić, misionarka u Ekvadoru; ur. i vod.: Ines Sosa Meštrović

10:30 Prigodna emisija – tema: Zrin fest; gošća: Velentina Badanjak Pintarić; ur. i vod.: Petar Bilobrk

15:45 Milosti puna – emisija Vojske Bezgrješne – tema: Naši susreti u susretu Marije i Elizabete; ur. i vod.: fra Zdravko Tuba

17:00 Duhovni obzori – ur. i vod.: s. Gabrijela Hrgić, uršulinka

21:00 Biskup Lang, prijatelj siromašnih – emisija Zaklade biskup Josip Lang – ur. i vod.: Marija Cvitanović, prof.  


Četvrtak, 30.05.2019.
09:00 Na najvišem valu – ur. i vod.: fra Draženko Tomić

10:30
Preko trnja do zvijezda – tema: Vječni život (2.dio); ur. i vod.: Antea Katić

21:00 Jubilate Deo - emisija o gregorijanskom pjevanju; ur. i vod.: Tihomir Prša, prof. crkvene glazbe


Srijeda, 29.05.2019.
09:00 Prigodna emisija – tema: Proslava 1140-te obljetnice Branimirove godine; gošća: Božena Grgić; ur. i vod.: Petar Bilobrk

10:30 Krv Kristova – izvor Božje ljubavi

17:00 Prigodna emisija – ur. i vod.: Anđelko Bošnjak


Utorak, 28.05.2019.
09:00 Stranac bijah i primiste me – ur. i vod.: Martina Prokl Predragović

10:30 Dominik – propovjednik milosti – gošća: prof. dr. sc. Sanja Nikčević, teatrologinja; ur. i vod.: Ana Buljat

12:15 U spomen patra Antuna Cveka – gošća: Marija Cvitanović; ur. i vod.: Petar Bilobrk

17:00 Znanjem do spoznaja – ur. i vod.: dr. sc. Agneza Szabo

21:00 Odgoj za ideale - emisija zagrebačkih bogoslova; tema: Jak kao Jakov; gošće: Ivančica Rubido i Božica Rataić; ur. i vod.: Leo Lang, bogoslov


Ponedjeljak, 27.05.2019.
09:00 Prigodna emisija – tema: Vjerovati srcem 3.dio; ur. i vod.: p. Stjepan Fridl

10:30 Škrinjica-čuvarica – ur. i vod.: Zdravka Andrijašević

17:00 Pustite malene k meni – tema: Uršuline zvjezdice prve u Hrvatskoj….; ur. i vod.: s. Damjana Barbarić

21:00 Znanjem do spoznaja – tema: djela Atenagore; ur.: dr. sc. don Ivan Bodrožić; vod.: Petar Bilobrk


Nedjelja, 26.05.2019.
08:15 Mladi i vjera – tema: Ljetni oratoriji u virovitičkim župama; ur. i vod.: Božidar Biondić

17:00 Škrinjica - čuvarica – gosti: Ivan Brkić, graditelj tamburica-suvenira iz Kruševice, a iz Slavonskog Šamca pletar Đuro Vlahović i zvonar Ivica  Parađiković; ur. i vod.: Višnja Mikić

21:00 Spomenica – gost: varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak; ur. i vod.: mons. Zlatko Koren


Subota, 25.05.2019.
09:00 Nadom nošeni – ur: Ana Baotić Bisharat, dr. med.; vod.: Anđelko Bošnjak

10:30 Razgovor o književnom djelu – tema:Književna ostavština Josipa Pupačića;gošća:Vlasta Sabljak, prof.; ur. i vod.: Vesela Mađerić, prof.

17:00 Sjaj Istine – tema: Marija i Hrvatska; ur. i vod.: don Josip Mužić

21:00 Znam komu sam povjerovao – tema: Svibanj – Marijin mjesec; ur. i vod.: Mario Mršić


Petak, 24.05.2019.
09:00 Hrvatske vrednote - Festival kršćanskog kazališta – gošća: prof. dr. sc. Sanja Nikčević, teatrologinja i fra Ivan Marija Lotar suorganizator

10:30 Zajedno s Kristom – ur. i vod.: mons. Zvonimir Sekelj

17:00 Kulturni uskličnik – Informativni dio donosi Kristina Repar, povijesni kalendar dr.sc. Agneza Szabo, a jezični savjet dr.sc. Marija Znika; gošća: Ankica Puškarić, ravnateljica Kuće bajki Ivane Brlić Mažuranić; u rubrici „Knjiga na dar“ Zrinke Martinić možete osvojiti vrijedne knijige naše gošće, književnice Sonje Tomić; ur. i vod.: Ivka Malkoč Bastašić

21:00 Poticaji pape Franje – tema: Isus – Pastir Dobri; ur. i vod.: o. Vinko Mamić


Četvrtak, 23.05.2019.
09:00 Znanjem do spoznaja – tema: Velimir Deželić stariji, hrvatski književnik, leksikograf i bibliotekar; gost: prof. dr. sc. Mijo Korade; ur. i vod.: Petar Bilobrk

10:30 Odjeci prošlosti – tema: Ljetna radionica o totalitarizmima na Golom otoku; gosti: Stjepan Štivić, Andrea Tomurad i Katarina Tadić; ur. i vod.: Petar Bilobrk

17:00 Učitelju, što mi je činiti? – emisija Hrv. kat. društva prosvjetnih djelatnika – gost: p. Božidar Nagy; ur. i vod.: Adela Kalogjera, prof.

21:00 Snaga Hrvatske – gost: fra Ivo Kramar, kapelan Policijske kapelanije sv. Vlaha za Policijsku upravu dubrovačko-neretvansku; ur. i vod.: Vlado Čutura


Srijeda, 22.05.2019.
10:30 Sveti u svijetu – ur. i vod.: Sonja Tomić, prof.

17:00 Poziv u svijetu – emisija Franjevačkog svjetovnog reda – tema: Utjecaju franjevaca na štovanje Blažene Djevice Marije; gost: dr. sc. fra Daniel Patafta

21:00 Glas sa Šalate – emisija sjemeništaraca Međubiskupijskog sjemeništa u Zagrebu na Šalati - tema: Glazba mijenja svijet; gosti: sjemeništarci prve godine: Marko Pratljačić, Tomislav Bernić i Leon Levačić; ur. i vod.: Josip Lulić


Utorak, 21.05.2019.
09:00 Prigodna emisija – tema: Vjerovati srcem; ur. i vod.: p. Stjepan Fridl

10:30 Marija odgajateljica – ur. i vod.: don Ante Stojić

17:00 Znanjem do spoznaja – tema: Spomenici kulture nacionalnoga značenja u zagrebačkoj katedrali; ur. i vod.: dr. sc. Agneza Szabo

21:00 Hodaj uza me i budi mi prijatelj - tema: Bogoslovi i teolozi kao vatrogasci; gosti: Silvestar Štefović, mag. teologije, Luka Erdec, bogoslov i Domagoj Koružnjak, bogoslov; ur. i vod.: Ines Sosa Meštrović


Ponedjeljak, 20.05.2019.
09:00 Hrvatske vrednote - Festival kršćanskog kazališta; gosti - urednici: Iva Bardun i fra Vladimir Vidović

17:00 Križari - ur. i vod.: Darijo Burjan

21:00 Znanjem do spoznaja – ur. i vod.: dr. sc. Andreja Švigir; tema: Financijska pismenost; gošća: s. Antonija Čobanov


Nedjelja, 19.05.2019.
08:15 Mladi i vjera – ur. i vod.: Božidar Biondić

16:00 Hrvatske vrednote – tema: 17. međunarodni festival kulture u Virovitici „Proljetni zvuci Jana Vlašimskog“; gošća: gđa Jasna Berger, predsjednica udruge Češka beseda u Virovitici; ur. i vod.: Božidar Biondić

17:00 Pjevajte Gospodinu pjesmu novu - emisija ozbiljne duhovne glazbe – mo. Josip degl´Ivellio

21:00
Snaga Hrvatske – gost: Darko Hudelist, novinar; ur. i vod.: Mislav Benčević



Subota, 18.05.2019.
09:00 Schönstatt – to sam ja – ur. i vod.: Anđa Slunjski

10:30 Škrinjica-čuvarica – tema: Upoznajemo baštinu Slavonije; gosti: Marija Živić iz Sikirevaca i Ante Mandura iz Kruševice; ur. i vod.: Višnja Mikić

17:00 Prigodna emisija – tema: Disertacija „Filozofska misao blaženog Ivana Merza“; gost: gosp. Stjepan Ribić, autor disertacije; ur. i vod.: p. Božidar Nagy

21:00 Znanjem do spoznaja – tema: Astronomija u starih Grka i prvim stoljećima kršćanstva; ur. i vod.: Tatjana Kren, prof.


Petak, 17.05.2019.
09:00 Nadom nošeni – tema: Međunarodni dan sestrinstva; gost: Adriano Friganović, dipl. medicinski tehničar; ur. i vod.: doc. dr. sc. Dubravka Šimunović

10:30 Škrinjica–čuvarica – tema: Tradicija i običaji u području koje je zahvaćala Poljička republika; gost: Petar Rodić, knez Poljičke republike; ur. i vod.: Zdravka Andrijašević

17:00 Izazovi - gošća: Marina Katinić, psiholog i Marijana Valjak Novosel, med. sestra i Marina Prlić, primalja; ur. i vod.: Slavica Janković, med. sestra


Četvrtak, 16.05.2019.
09:00 Prigodna emisija – tema: Biskup Josip Julije Marija Carević; gost: Mirko Ivanjek, prof.; ur. i vod.: Anđelko Bošnjak

10:30 Poticaji Stjepana Kranjčića – tema: Dani hrvatskih svetaca i blaženika; gošća: dr. sc. Tanja Baran, predsjednica Udruge dr. Stjepan Kranjčić; ur. i vod.: p. Stjepan Fridl

17:00 Prigodna emisija – gošća: Marijana Petir, zastupnica u EU parlamentu; ur. i vod.: Petar Bilobrk

21:00 Znanjem do spoznaja – tema: Istaknute žene iz obitelji Zrinsko-Frankopanske; ur. i vod.: dr. sc. Agneza Szabo


Srijeda, 15.05.2019.
09:00 Prigodna emisija – ur. i vod.: p. Stjepan Fridl

10:30 Sport i Crkva – gost: Ante Kulušić, dopredsjednik Hrvatskog nogometnog saveza i predsjednik Komisije sudaca HNS-a; ur. i vod.: Marijan Spehnjak

17:00 Kap dobrote – tema: Marija, Majka Isusova; ur. i vod.: Vinko Franković

21:00 Ignacijevim putovima – emisija isusovačkih bogoslova – gošća: Ksenija Abramović, direktorica Laudato televizije; ur. i vod.: Daniel Vorih


Utorak, 14.05.2019.
09:00 Škrinjica-čuvarica – tema: Josip Andrić, književnik, urednik, etnomuzikolog i skladatelj; ur.: dr. sc. Vladimir Lončarević; vod.: Ivka Malkoč Bastašić

10:30 Promišljajmo glazbu – tema: Felix Mendelssohn – Koncert za violinu u e-molu Op. 64;  ur. i vod.: Matija Podnar

17:00 Znanjem do spoznaja – tema: Povijesno-kulturni spomenici koje nam je ostavio u baštinu zagrebački nadbiskup Juraj Haulik; ur. i vod.: dr. sc. Agneza Szabo

21:00 Živimo zajedno – tema: Kaži nam Majko u Nebo put; gošća: s. Jelena Kolar, Družba Kćeri Marije Pomoćnice; ur. i vod.: s. Slavka Sente


Ponedjeljak, 13.05.2019.
09:00 Iz baštine grkokatolika

17:00 Nadom nošeni – tema: Oftalmologija – povijest i značenje te bolesti i mogućnosti liječenja; gošća: prim. Mirjana Nasić, spec. oftalmolog; ur. i vod.: s. Augustina Barišić

21:00 Nadom nošeni – ur. i vod.: dr. sc. p. Mijo Nikić


Nedjelja, 12.05.2019.
08:15 Mladi i vjera – ur. i vod.: Božidar Biondić

17:00 Duhovno pomoći čovjeku – emisija CDP-a – tema: Očekujem dobro; ur. i vod.: Lana Poljak Branisavljević i Kristina Jurković

21:00 U ovo vrijeme – tema: "Ja sam vrata. Tko uđe kroza me, spasit će se."; ur. i vod.: Ivica Ursić


Subota, 11.05.2019.
09:00 Prigodna emisija – tema: 150. obljetnica smrti nadbiskupa Haulika; gošća: dr. sc. Agneza Szabo; ur. i vod.: Petar Bilobrk

11:00 Poruke BDM – tema: Vojna hodočašća u Lurd; ur. i vod.: p. Ljudevit Josip Jeđud

16:15 Prigodna emisija – ur. i vod.: Zdravka Andrijašević

17:00 Marijina legija – tema: Legionarski apostolat u župi sv. Antuna Padovanskog, Sesvetska Sela; gosti: Marijini legionari župe; ur. i vod.: Marijana Oroz

21:00 Snaga Hrvatske – tema: Obilježavanja 24. obljetnice Vojno-redarstvene akcije „Bljesak“; gosti: sudionici akcije „Bljesak“ iz Nove Gradiške, Dragalića i Gornjih Bogićevaca: Vlatko Grajner, Josip Mikšić, Ante Zdunić i Marko Derežanin; ur. i vod.: Višnja Mikić


Petak, 10.05.2019.
09:00 Odgoj za ideale – gost: Ivica Lulić; ur. i vod.: Anđelko Bošnjak

10:30 Prigodna emisija – ur. i vod.: Anđelko Bošnjak

15:45 Prigodna emisija – tema: Predstavljanje Misijskog centra u Đakovu; gošća: s. M. Ignacija Ribinski, Družba Milosrdnih sestara Svetoga Križa; ur. i vod.: Višnja Mikić

17:00 Nadom nošeni - tema: Kronične bolesti bubrega; gošća: prof. dr. Ingrid Prkačin, specijalistica interne medicine; ur. i vod.: Krešimir Lovrić, dr. med

21:00 Oči u oči – tema: „Marija u sebi pohranjivaše sve te događaje i prebiraše ih u svome srcu“ (Lk 2,19 ); ur. i vod.: Božo Barun


Četvrtak, 09.05.2019.
09:00 Prigodna emsiija – tema: Vjerovati srcem; ur. i vod.: p. Stjepan Fridl

10:30 Škrinjica-čuvarica – tema: Svibanj u Bednji; gošća: gđa Dragica Žimbrek;ur. i vod.: p. Stjepan Fridl

17:00 Proničeš me svega i poznaješ –  gost: vlč. Dario Kral, mladomisnik; ur. i vod.: Snježana Brkić

21:00 Put k Suncu – tema: Simpozij o dr. Ljubomiru Marakoviću, profesoru i odgojitelju bl. Ivana Merza; gosti: dr. Tihomil Maštrović i dr. Darko Richter; ur. i vod.: p. Božidar Nagy


Srijeda, 08.05.2019.
09:00 Katehete – tema: Starost i bolest – vodiči prema Bogu; ur. i vod.: preč. Josip Kuhtić

10:30 Prigodna emisija – tema: Uskrs u nama pobjeđuje strah; ur. i vod.: p. Stjepan Fridl

17:00 Prostranstva riječi – tema: Mama; ur. i vod.: Sead Ivan Muhamedagić, prof.

21:00 Znanjem do spoznaja – gosti: doc. dr. sc. Silvija Migles i dr. Stjepan Brebrić; ur. i vod.: Petar Bilobrk


Utorak, 07.05.2019.
09:00 Prigodna emisija – ur. i vod.: p. Stjepan Fridl

17:00 Znanjem do spoznaja – tema: Crkva Dobrog Pastira u Brestju - kulturno-povijesni spomenici; ur. i vod.: dr. sc. Agneza Szabo

21:00 Snaga Hrvatske – gost: Robert Bosak; ur. i vod.: Petar Bilobrk


Ponedjeljak, 06.05.2019.
09:00 Kroz stoljeća Crkve – tema: Sinteza govora o srednjovjekovnoj kulturi i doprinosu kršćanstva razvoju kulture; ur.: p. Ivica Musa; vod.: A. Bošnjak

15:45 Škrinjica čuvarica – ur.: Marina Ćubrić, prof.; vod.: Dalija Mock

17:00 Nadom nošeni – ur. i vod.: Suzana Kukulj

21:00 Iz tame u svjetlo - emisija zajednice Cenacolo – Ivka Malkoč Bastašić


Nedjelja, 05.05.2019.
08:15 Mladi i vjera –  ur. i vod.: Božidar Biondić

16:00 Hrvatski pleter – tema: Hrvatska inozemna pastva; gosti: dr. Tomislav Markić, nacionalni ravnatelj Dušobrižništva za Hrvate u inozemstvu HBK i BK BiH i delegati hrvatske inozemne pastve: mons. Ivan Vukšić za Kanadu, fra Ivo Tadić za Australiju i Oceaniju, don Ivica Komadina za Njemačku i dr. Pero Sudar, vrhbosanski pomoćni biskup, predsjednik Vijeća hrvatske inozemne pastve za HBK i BK BiH; ur. i vod.: Jasna Pavelić Jureško

17:00 Tebi pripadam – ur. i vod.: Kristina Bitanga i Luka Jelavić

21:00 Živjeti Ljubav – ur. i vod.: Danijela De Micheli Vitturi, dr. med


Subota, 04.05.2019.
17:00 Zajednica kršćanskog života – gost: p. Niko Bilić; ur. i vod.: Anđa Jakovljević, prof.

21:00 Prigodna emsija – tema: Koncert Progledaj srcem 2019.; gosti: Ksenija Abramović i Mateja Potroško; ur. i vod.: Ivka Malkoč Bastašić


Petak, 03.05.2019.
09:00 Prigodna emisija – ur. i vod.: p. Stjepan Fridl

10:30 Nadom nošeni; ur. i vod.: Zdenka Čorkalo, dr. med. spec. anesteziolog

17:00 Zajednica Molitva i riječ – ur. i vod.: Ivica Lulić

21:00 Oči u oči – tema: „Zašto vam sumnje obuzimaju srce?“ (Lk 24,38); ur. i vod.: Božo Barun


Četvrtak, 02.05.2019.
09:00 Jubilate Deo – emisija o gregorijanskom pjevanju – tema: Gregorijanska glazba Nedjelje uskrsnuća Gospodinova;  gost: Tihomir Prša; ur. i vod.: Dalija Mock

10:30 Prigodna emisija – tema: Svibanj – Marijin mjesec; ur. i vod.: p. Stjepan Fridl

17:00 Kazalište bez maske – tema: Rajmund Kupareo; gosti: dr. sc. Sanja Nikčević i dr. sc. Ivan Dodlek; ur. i vod.: Ozana Iveković, prof.

21:00 Da svi budu jedno – ur. i vod.: p. Zvonko Vlah


Srijeda, 01.05.2019.
09:00 Biti prijatelj – tema: Josip i Marija; ur. i vod.: vlč. Anđelko Katanec

10:30 Prigodna emisija – tema: Papa u Makedoniji, gost: o. Goce kostov, gl. urednik RM Makedonije; ur. i vod.: Petar Bilobrk

17:00 Škrinjica-čuvarica – ur. i vod.: Višnja Mikić

21:00 Kultura života - tema: Odgovornost kršćana u očuvanju europskih vrijednosti; ur. i vod: dr. sc. Ana Volarić Mršić





Frekvencije:

Zagreb: 96,4 MHz i 106,8 MHzVirovitica: 88,3 MHz
Split: 97,2 MHzVinkovci - Vukovar: 91,6 MHz
Opatija - Rijeka: 88,8 MHzSplit: 97,2 MHz
Satelit: EUTELSAT 16E, 11595 MHz, HSplit: 97,2 MHz
Opatija - Rijeka: 88,8 MHzZagreb: 96,4 MHz i 106,8 MHz
Sveta Ano i Joakime, hvala vam za najljepši dar i uzor majčinstva, Mariju, Isusovu i našu majku!
Trenutno u programu: 02:40 Glazba i meditacije
Sljedeće u programu: 03:30 Čitamo knjigu (R) - p. Tonči Trstenjak: "Zaljubljeni kapelan"

Download promotivnog materijala. Saznaj više

Duhovni kutak

Svakodnevna molitva sv. Ivana Pavla II. Duhu Svetom

Godinu dana prije smrti, papa, koji se tresao, drhtavom rukom je zapisao molitvu Duhu Svetome na komadu papira kako je ne biste zaboravili.

Galerija slika

IMG_20180424_131539
DSC_0160
DSC_0157
DSC_0155
DSC_0144
DSC_0139
RM_RADIODRAMA3
Copyright © Radio Marija 2009.I Design by: Endora